Kauplused topivad oma pakendeid üldkasutatavaisse konteinereisse

Kuressaare linnas on võimust võtmas trend, et paljud kauplused viskavad oma pakendid üldkasutatavatesse pakendikonteineritesse, selle asemel et soetada ise oma ärile konteiner. Seetõttu saavad aga üldkonteinerid kähku täis ning linnakodanikel pole oma pakendeid enam kuhugi panna.

Aasta algusest jõustunud ning palju segadust tekitanud prügi eelsorteerimist nõudev seadusesäte on tekitanud linnas olukorra, kus paberi ja kartongijäätmete jaoks mõeldud sinist värvi konteinerid on alatihti täis. Põhjuseks kauplusetöötajad, kes viskavad sinna erinevat kaubataarat ja täidavad nende suuremahuliste jäätmetega elanikkonnale mõeldud üldkasutatavad konteinerid õige kähku.

Igaühele oma

Kuressaare linnavalitsuse keskkonnaspetsialisti Karli Valdi sõnul peaks iga kauplus, mis toodab suuremal hulgal jäätmeid, muretsema endale oma konteinerid, nagu seda on teinud oma kaupluste jaoks näiteks Saaremaa tarbijate ühistu. Praegu kurdetakse linnavalitsusele, kes tellib siniste konteinerite tühjendamist, et konteinerid on alatihti täis ja ajavad üle ning et tühjendamisgraafikut tuleks tihendada.

Valdi kinnitusel veab OÜ Prügimees konteinerid tühjaks kord nädalas, mis oleks normaalse jäätmekoguse juures täiesti normaalne ajavahemik. Kuressaares on kokku 15 paberi- ja kartongijäätmete jaoks mõeldud sinist konteinerit. Kauplused saaksid vajalikke konteinereid osta või rentida MTÜ Eesti Taaskasutusorganisatsioon vahendusel.

Hakkab sujuma

Teisipäeval Kudjape prügilaga tutvumas käinud ning sealt enda sõnul positiivse emotsiooni saanud abilinnapea ja Saaremaa Prügila OÜ nõukogu esimees Kalle Koov märkis, et eelsortimisega kaasnevate probleemidega tuleb tegeleda pidevalt. Konkreetse juhtumi kohta ütles Koov, et see probleem tuleks läbi arutada prügi valdajatega ning kauplustele seletada, kuidas oleks võimalik olukorda lahendada.

Karli Valdi sõnul hakkab üldine prügi eelsortimise nõude kehtima hakkamisega kaasnenud paanika tasapisi vaibuma. “Alguses oli asi päris vilets,” tõdes Valt, kuid kinnitas, et inimesed hakkavad aina paremini aru saama, kuhu ja mida tuleb panna.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)