Kärla saab terviseraja ja tähistab spordihalli juubelit

Kärla saab terviseraja ja tähistab spordihalli juubelit

 

1998. aasta augustis avas uksed Kärla spordisaal. Kohe pärast valmimist sai uusehitis Kärla ja kogu ümbruskonna spordihuviliste hulgas populaarseks treening- ja võistluspaigaks.

“Meie saalis toimuvad ka Kärla põhikooli kehalise kasvatuse tunnid. Peaaegu igal õhtul harjutavad saalis kohalikud elanikud. Võimaldame siin Kuressaare inimestelgi treenimas käia. Kolmapäeviti üürivad meie saali päästeteenistuse ja Tesmani firma töötajad. Saalis peetakse võrk-, korvpalli- ja lauatennisevõistlusi ning jõukatsumisi teistelgi aladel,” rääkis 1. mail oma esimest juubelit tähistav Kärla spordihalli juhataja Raivo Uus.

9. veebruaril toimuvad Kärlal valdade XVI talimängud males ja lauatennises.
Aktiivselt kasutavad spordisaali õhtuti Kärlal elavad ja Kuressaare gümnaasiumides ning ametikoolis õppivad noored. Neile on treeningpartneriteks vanemad spordimehed ja -naised ning ka põhikooli õpilased.

Spordibaasi juhataja tundis heameelt, et viimased kaks aastat on Kärla sportlased maakonna valdade spordimängudel hästi esinenud. Tänavused võistlused Kärla spordihallis on kõik juubelihõngulised. Detsembris peetakse Kärla spordisaalis maha üks meeliköitev sportlik juubelipidu.

“Saalisport saalispordiks, aga väljas peab ka harjutada saama. Ei tea, kas sellel aastal lund tulebki, mis lubaks suusatada. Väljas sportimise lootused aga jäävad. Meil on plaanis rajada 1,6 kilomeetri pikkune terviserada.

Loodame selleks raha saada. Sügiseks tahame Kihelkonna maantee ja kalmistuäärse metsaaluse liivase pinnaga raja valmis saada,” rääkis Uus.
Spordijuhi sõnul saavad Kärla kooli 130 õpilast tänavu väljas sportimiseks uue suurepärase võimaluse.

Raivo Uus loodab, et terviserada muutub aleviku elanike hulgas sama populaarseks kui spordisaal. “Kui raha taotlemine õnnestub, siis on lootust isegi rajavalgustus välja ehitada ja rada saepuruga katta. See oleks ju super!” on Raivo Uus lootusrikas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)