Juhtkiri: Laps läheb kooli. Millisesse?

Juhtkiri: Laps läheb kooli. Millisesse?

 

Tänasest alates kuni nädala lõpuni on Kuressaare linnavalitsuse koduleheküljel avatud esimesse klassi registreerimise e-avalduse testversioon. Kooli valik on oluline nii lapse kui ka vanema jaoks.

Vanemad tahavad lapse panna võimalikult tugevasse ja hea mainega kooli. Gümnaasiumis ja algkoolis on õpetamise meetodid erinevad, kuid ikkagi on suur tung panna oma laps just selle kooli esimesse klassi, mille gümnaasiumiosa on kõige kõrgemalt hinnatud. Kooli maine kujundajaks on eelkõige gümnaasiumi tase.

Vanalinna koolis ja Kuressaare põhikoolis gümnaasiumiklasse ei ole. Nii on need koolid lapsevanemate ebaõigete hinnangute tõttu konkurentsist väljas.

Mitmed toimetuse töötajatest käisid oma esimesed kooliaastad Kingissepa Algkoolis. See oli turvaline ja lapse jaoks sobilik keskkond 1939. aastal algkooliks ehitatud majas. Suurde, ligi tuhande õpilasega kooli, läksime alles neljandasse klassi jõudes.

Võib-olla tasub linna hariduskorraldajatel kaaluda eraldi algkooli taastamist, sest 7–8-aastase jaoks on sellises koolis palju sobivam õpikeskkond kui tuhande õpilasega suurkoolis.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)