Kuressaare linn kirjutas võlad korstnasse (1)

Eilsel istungil otsustas Kuressaare linnavalitsus kui võlausaldaja tunnistada lootusetuks võlanõudeid summas veidi enam kui 20 000 krooni.

Kuressaare linnavalitsuse rahandusnõunik Mai Takkis ütles, et tegemist on traditsioonilise protseduuriga. “Igal aastal, tavaliselt uue kalendriaasta alguses, vaatame üle nende füüsiliste ja juriidiliste isikute nimekirja, kellele Kuressaare linn on aja jooksul mingit teenust pakkunud, kuid kes pole selle teenuse eest juba pikemat aega maksnud,” selgitas Takkis.

“Kui meile tundub, et võlgade tagasinõudmine – näiteks kohtu kaudu – osutub kulukamaks kui tagasimaksetest saadav võimalik tulu, siis tunnistataksegi need võlanõuded lootusetuks ja kirjutatakse n-ö korstnasse,” märkis linnavalitsuse rahandusnõunik, lisades, et lootusetuks tunnistamine ei tähenda, et linn on nende võlgade tagasinõudmisest lõplikult loobunud. “Kui tekib võimalus, siis vähemalt kümne aasta jooksul nõuame me võlgnikult võla maksmist,” täpsustas Takkis.

Eilsel istungil tunnistas linnavalitsus lootusetuks võlanõudeid summas 20 794 krooni. Need nõuded puudutasid 21 võlgnikku, kelle hulgas oli 15 füüsilist ja kuus juriidilist isikut.

Suurim korstnasse kirjutatud võlanõue oli 5900 krooni ja see puudutas ühte juriidilist isikut, kel oli maksmata tasu Kuressaare merepäevadel eksponeeritud reklaami eest. Võlanõude lootusetuks tunnustamise alusena on märgitud, et firma keeldub arve tasumisest.

Linnavalitsuse võlgnike nimekirjas oli ka Kuressaare ooperipäevi korraldanud ja nüüdseks halva kuulsuse omandanud Muusikahariduse SA, kes oli linnale kokku võlgu 2596 krooni ruumide rendi ning majutusteenuse eest. Selle võlanõude lootusetuks tunnistamise alusena on kirjas, et firma ei reageeri esitatud arvetele.

Eraisikute võlgnevuse moodustasid peamiselt tasumata õppemaksud huvialakoolides. Eraisiku suurim linnakassasse maksmata arve, mille linn nüüd lootusetuks tunnistaks, oli 1170 krooni, väikseim aga 50 krooni. Esimesel juhul oli tegu tasumata õppemaksuga spordikoolis, teisel juhul tasumata õppemaksuga muusikakoolis.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 28 korda, sh täna 1)