Valeraha kasutanud mehele esitati kahtlustus

Kolmapäeval esitati valeraha käibelelaskmise kahtlustus 1988. aastal sündinud noormehele, kes süüdimõistmise korral võib aastateks vangi minna.

Eilseks oli politseile teatatud juba neljast valeraha kasutamise juhtumist Kuressaares. Lääne ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Külli Kivioja ütles Oma Saarele, et kõik valeraha käibelelaskmise faktid – kahes kaupluses, taksos ja bowlingusaalis (viimases jäi see katsestaadiumisse) – leidsid Kuressaares aset möödunud pühapäeval, ajavahemikul kell 11–21. Juhtunu uurimiseks algatati neli erinevat kriminaalasja.

“Praegu on käivitatud kolm kriminaalmenetlust võltsitud maksevahendi kasutamise ja üks võltsitud maksevahendi vähemalt teistkordse kasutamise paragrahvi järgi,” lausus Kivioja, kelle sõnul oli tegemist võltsitud 500-krooniste rahatähtedega, mis olid väga äratuntavalt valed ning valmistatud ühel ja samal meetodil, skannerit ja printerit kasutades.

Esimesed teated võltsitud rahatähtedega maksmise kohta sai politsei 13. jaanuaril, kui võltsimistunnustega 500-kroonistega oli tasutud hotellis Meri, Saaremaa Kaubamajas ning ühes Tallinna tänava kaupluses. Kolmapäeval teatati politseile, et Kuressaares on taksoteenuse eest tasutud võltsimiskahtlusega 500-kroonise rahatähega.

“Võltsitud maksevahendi kasutamise eest näeb karistusseadustik süüdimõistmise korral ette rahalise karistuse või kuni kümneaastase vangistuse,” selgitas Kivioja.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)