Kuressaares tabati valerahaga maksta üritanud mehed

Kuressaares tabati valerahaga maksta üritanud mehed

 

Nädalavahetusel üritati vale 500-kroonisega maksta Kuressaare spaahotellis Meri ning 500-kroonine valeraha leiti ka õhtusel rahakontrollil Saaremaa Kaubamajas.

Kas nendel kahel juhtumil on omavahelist seost, selgitab uurimine, politsei on algatanud kriminaalmenetluse. Lääne ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Külli Kivioja sõnul alustati menetlust karistusseadustiku paragrahvi 334 põhjal, s.o võltsitud maksevahendi kasutamine.

Pühapäeval teatati politseile Pargi tänaval asuvast asutusest 500- kroonisest kupüürist, mis paistis olevat valeraha.

Kuressaare politseijaoskonna komissari Aare Alliku sõnul tabati Pargi tänavas hotellist kaks meest just müügitehingu sooritamisel. Mõlemad mehed olid saarlased. Eile õhtul ei saanud Allik juhtumi kohta midagi täpsemat veel öelda, kuna asjaosalised on veel ülekuulamisel, nende taust selgitamisel ja menetlus käib.

Samal põhjusel ei saanud Allik eile veel öelda ega oletada, kas need kaks juhtumit võivad olla omavahel seotud. Hoiatuseks lisas Allik, et inimestel tasub suurte rahadega arveldamisel tähelepanelik olla ja poodidel soovitab komissar kupüüride kontrollimiseks detektori muretseda.

Saaremaa Spa Hotellide juhatuse esimees Toivo Ast ei tahtnud teemat eriti kommenteerida, ütles vaid, et selliseid asju juhtub Eestimaal tihti. Ta lisas, et õnneks korraldas firma mõni aeg tagasi töötajatele valuutakoolituse. Asti arvates aitas see kindlasti kaasa sellele, et valeraha ära tunti. Ka on Asti sõnul hotellis olemas vahendid raha kontrollimiseks ja üleval on ka kaamerad, et isikuid tuvastada.

Saaremaa Kaubamaja juhataja Tiiu Penza kinnitas, et kaubamajas tõepoolest selline juhtum aset leidis, kuid jäi kommenteerimisel napisõnaliseks, kuna asjale ei olnud eile veel ametlikku käiku antud.

Juhataja sõnul tuvastati kaubamajas valeraha eelmisel õhtul raha kontrollimise ajal. Tiiu Penzal on kahju, et selline juhtum aset leidis ja ta avaldas lootust, et rohkem sääraseid asju enam ei juhtu. Penza sõnul on kaubamajas ka turvakaamera, mille abil on ehk võimalik valerahaga maksja tagantjärele tuvastada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)