OÜ Prügimees soovitab ühistutel elamute juurde prügikaste osta (11)

OÜ Prügimees soovitab ühistutel elamute juurde prügikaste osta

 

Kuressaare elamu- ja korteriühistud peaksid endile soetama täiendavad konteinerid, et aidata kaasa prügi liigiti kogumisele.

OÜ Prügimees tootmisjuht Urmas Meerits ütles Oma Saarele, et edaspidi peaksid kõik majaühistud hankima endale eraldi taaskasutusse mineva prügi konteinerid. “Praegu on linn tulnud uue seaduse rakendamisel lihtsalt appi ja loonud teatud kohtadesse jäätmete vastuvõtupunktid, kuid tulevikus tuleb majadel osta oma prügikastid,” lausus Meerits. “Linn ei jõua ju kogu prügi liigiti kogumist kinni maksta ja seda ei kohusta ka seadus,” lisas ta.

Meerits soovitab elamutel liikuda prügi sorditi kogumisega edasi etapiviisiliselt ja soetada olmeprügi konteineri kõrvale esmalt konteiner papi ja paberi kogumiseks. Mõned majaühistud on konteinerite soetamise vastu juba ka huvi tundnud, kinnitas ta.

Kuressaare Elamute Hoolduse direktori kohusetäitja Hain Vaher ütles Oma Saarele, et kavatseb OÜ Prügimees esindajatega lähiajal uuenenud jäätmeveo korda ja võimalusi majade juurde täiendavate konteinerite soetamiseks arutada. “Minu jaoks on kogu see asi päris toores ja enne kui midagi ette võtame, ootame ära mängureeglid,” lausus Vaher.

“Paljude majade juurde pole praegu tehniliselt võimalik lisakonteinereid panna, sest konteineri tühjendamine eeldab asfalteeritud või betoneeritud alust ja selle korrashoidu. Kui me näiteks ühe maja juurde Smuuli rajoonis paneme konteineri, siis hakkab kogu Smuuli rajoon prügi sinna kokku vedama,” rääkis Vaher. “Äravedamise kulud ja ümbruse korrashoiu kulud on praegu kõik kokku leppimata,” lisas ta.

Hain Vaher ütles, et kavatses OÜ Prügimees juhilt Riivo Asujalt küsida prügijäätmete sortimisega seonduvat infot küsida juba möödunud nädalal, kuid Asuja olevat talle siis tunnistanud, et temagi jaoks on asi üsna uus ja vajab selgeks tegemist.

Urmas Meerits märkis, et pärast 1. jaanuari täidetud olmeprügi konteinerites on jätkuvalt taaskasutatavat prügi. Eramajade rajoonis on papi- ja paberikonteinerisse pandud näiteks ka tavalist olmeprügi. “Olmeprügi on sinna pandud sihilikult, sest konteineril on peal silt, et sinna tohib panna vaid paberit ja pappi,” ütles Meerits.

Meeritsa sõnul on OÜ Prügimees praegu probleemi ees, kuidas kokkukogutud sorteeritud pakendist lahti saada. Hetkel on kogu kogutud pakend veel Saaremaal. “Pakendit on ju sada sorti, see tuleb kõik kusagil ära sorteerida, aga Lääne-Eesti piirkonnas on praegu vaid kaks sorteerimiskeskust,” rääkis Meerits. “Praegu otsime lahendusi, kes kuhu seda vastu võtab.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 60 korda, sh täna 1)