Putin Villars’is? Ehitusjärgus villa tekitab kuulujutte

Putin Villars’is? Ehitusjärgus villa tekitab kuulujutte

 

Šveitsis Villars sur Olloni külakeses kerkib maaliliste Alpi mägede jalamile üks luksuslik villa, mille kohta kohalik ajaleht Tribune de Geneve märkis: see olevat mõeldud “kõige rikkamale venelasele”. Veel teatakse rääkida, et pooleli oleva villa rajamiseks on juba kulutatud 58 miljonit Šveitsi franki (umbes 548,3 miljonit krooni). Kohalikud aga sahistavad, et uue villa omanik on Venemaa praegune president.

Uue rajatise nimeks on Villa Konstantin (tõenäoliselt on see tuletatud Peterburis asuva presidendi residentsi Konstantini palee nimest). Kui rääkida ehitisest, siis on see maja, kuid täiesti eriline maja, mis on mõeldud ühe kõrge isiku jaoks. Villars sur Olloni, täpsemalt aga Chesières’i piirkonda rajatav hoone kuulub “kõige rikkamale venelasele”.

Sellest kõneleb kogu küla. Kuid samas levib veel üks, esialgu lausa hullumeelsena tunduv (nii kirjutas Šveitsi ajaleht) kuuldus – see salapärane omanik pole keegi muu kui Venemaa president Vladimir Putin isiklikult. Krundi, millele villa kerkib, ametlikud omanikud on aga sellised kuuldused kategooriliselt tagasi lükanud.

Üldiselt ei tunne Villars sur Olloni külake rikastest elanikest puudust. Nii näiteks õpib küla viies erakoolis rohkesti jõukate perede võsukesi. Kuid Villa Konstantini eristab teistest ehitistest mõõdutunde puudumine. Mitteametlikel andmetel olevat selle rajamiseks juba kulutatud 58 miljonit franki (u 548, 3 miljonit krooni).

Villa rajatakse mäejalamile ja see asub metsa ääres. Hoonel on kolm korrust maa peal ning veel olevat kuus korrust maa all, sest ehituse käigus veeti ära tohutu hulk pinnast. Praeguse seisuga on hoone veel vaid üks betoonkonstruktsioon, kuid ka sellisena on märgatavad tulevase luksuse tundemärgid.

Projekt näeb ette, et villasse rajatakse mullivannid, soome ja türgi saun. Veel tuleb hoonesse 20 meetri pikkune bassein, mis olevat varustatud veealuse muusikaga. Lisaks on majja projekteeritud kinosaal, katusega tenniseväljak. Igal korrusel on oma automaatne küttesüsteem. Hoones on mitu reisi- ja kaubalifti. Puidust ehitusmaterjalid tuuakse kohale Kanadast Quebecist.

Kuigi see uus ehituskunsti “pärl” kõrgub külakese kohal, ei ole see täiesti üksildases paigas. Villa läheduses asub mitu šaleed (Šveitsi talumaja tüüpi suvila), majast endast aga avaneb suurepärane vaade mägedele Dents-du-Midi ja Dent-de-Morcles.

Presidendi mainimine ei üllata kedagi

Venemaa presidendi Vladimir Putini nime mainimine kohalikke elanikke ei üllata. Kinnisvaraagentuuris Gérance Service öeldi Šveitsi ajalehele, et nemad teavad täpselt – villa kuulub “väga rikkale ja mõjukale venelasele”.

Kas aga presidendile? Seda ei osatud täpselt öelda. Kuid külakeses asuva Le Francis’ restorani personal kinnitas, et sellised kuuldused levivad. Kinnisvaraagentuuris Chables SA räägiti veelgi kindlamalt. Kas Putin? “Jah, me oleme sellest kuulnud… Teate, siin ei üllata te kedagi…”

Täpsemalt aga pole suur raha selles Šveitsi väikeses, kuid see-eest maalilises külakeses kellegi jaoks üllatuseks. Turismiagentuuri Sporting kaastöötaja kiitles ajakirjaniku ees 40-aastase töökogemusega Alpides, neist 15 aastat on tegutsetud Villars’is.

“Inimesed on siin rikkamad kui Verbier’s või Crans-Montanas (Šveitsi Alpides asuvad tuntud suusakuurordid). Kuid see pole kuigivõrd silmatorkav, kuna siinsed inimesed ei soovi eriti avalikkuse tähelepanu,” märkis ta. Ehituskompaniis Cuénod et Payot SA, mis Villa Konstantini rajab, kommentaaridest keelduti. “Ma ei kavatse seda kommenteerida, sest me austame oma klientide privaatsust,” teatas Šveitsi ajalehele kompanii esindaja.

Seetõttu jäi ajakirjanikul vaid üle küsitleda naabreid – ehk on nemad midagi kuulnud või näinud. Teismeline tütarlaps üksnes naeratas ja vastas: “Putin? Arvan, et see villa jääks tema jaoks kitsaks.” Edasisest vestlusest keeldus ka tema järsult, küll aga andis ajakirjanikule ühe mobiiltelefoni numbri.

See kuulus venelannale, kes olevat asjade tegelikust seisust palju paremini informeeritud. Naine lükkas kategooriliselt tagasi kõik kuuldused. “Miks ei võiks seda villat endale ehitada aga näiteks president Bush või Sarkozy?.. See on tõsi, et mina olen rajatava villa üks kaasomanikke. Kahetsen, et teie ajalehel uudislugusid napib.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 180 korda, sh täna 1)