Avariide läbi kannatanu palub liikluskomisjoni tagasi kutsumist (53)

Avariide läbi kannatanu palub liikluskomisjoni tagasi kutsumist

 

Kuressaare kodanik Margus Birkenfeldt, kelle Karja 3 asuv kinnistu on üle elanud juba kaks autoavariid, on pöördunud linnavõimude poole palvega tagasi kutsuda linnavalitsuse liikluskomisjon, kuna tegu on tema arvates ebapädeva organiga. Samuti juhib ta tähelepanu liikluse üldisele korraldamatusele linnas.

Karja tänavas loomakliinikut pidav Birkenfeldt ütles oma kirjas Kuressaare linnavolikogule, et tunneb muret liiklusohutuse ja liikluskorralduse pärast kodulinnas ja teeb ettepaneku konkreetseteks muudatusteks. “Palun linnavolikogul kutsuda tagasi linna liikluskomisjon ja edaspidi tellida liikluskorraldusteenus vabariigi tunnustatud spetsialistidelt,” kirjutab kahel korral kannatanu.

Linn pole süüdi

Esimest korda pöördus kodanik Kuressaare linnavalitsuse poole juba septembris, mil auto tema majja lausa sisse sõitis. Tookord vastas linnavalitsus, et nad saavad murest aru, kuid liikluskorraldust Karja tänaval muuta ei saa. Seepeale ehitas mees oma maja kaitseks poole meetri kõrguse betoonaia, mis peatas teise auto detsembris.

Kuressaare linnavalitsuse liikluskomisjoni juhatav abilinnapea Urmas Sepp Birkenfeldti avaldust Oma Saarele eriti kommenteerida ei soovinud. Tema sõnul on igal kodanikul õigus oma arvamust avaldada. Sepp lisas, et midagi ei saa teha, kui inimesed ei täida liikluseeskirju. “Minu arvates see ei ole liikluskomisjoni tegemata töö,” ütles abilinnapea.

Mitte ainult ühe tänava probleem

Kommenteerides Oma Saarele linnavolikogule tehtud avaldust, ütles Margus Birkenfeldt, et tegu ei ole ainult Karja tänava probleemiga, vaid Kuressaare liikluskorraldus on üleüldse käest ära. Birkenfeldti sõnul võib ta oma aeda veel kõrgemaks ehitada kui vaja, see ei paranda aga üleüldist liikluskorraldust linnas. Talle jääb mõistmatuks, miks ei soovi linnavalitsus tänavatele paigalda kiirust tõkestavaid elemente ja väidab, et need aeglustavat liiklusvoogu. “Miks peab see voog nii kiire olema,” imestas Karja tänava elanik.

Samuti Karja tänavas elav Thea Lall kinnitas, et kohati hakkab sellel tänaval päris hirm. “Lapsed tulevad koolist, kunagi ei tea, mis juhtuda võib.”
Lallile, kelle aeda on samuti sisse sõidetud, jääb arusaamatuks, miks tänava liikluskorraldus üleüldse ümber tehti ja kahesuunaliseks muudeti. “Kümme aastat ei sõitnud keegi aeda sisse, aga nüüd on äkki pea iga kuu naabrimehe aed puruks sõidetud,” rääkis Lall, kelle arvates päästaks olukorra siiski kiiruse tõkestamine.

Politsei: tõkestamine aitaks

Kuressaare politseijaoskonna korrakaitsetalituse komissari Meelis Juhandi sõnul ei saa linna liikluskorralduse kohta ühest hinnangut anda. “On nii seda kui teist, mõni koht on selline, mis võiks parem olla, mõni koht on päris hea,” arutles Juhandi, kelle arvates ei ole kiirust piiravad elemendid tänavatel halb mõte.

Pigem on nende paigaldamine kulukas. Juhandi sõnul ei päästa olukorda nn “lamavad politseinikud”, vaid ikka massiivsed teekõrgendid. “Selliseid asju ei ole mõtet paigaldada nagu need pisikesed rauast junnid,” ütles Juhandi, tuues vastupidise näitena vastvalminud tee Virtsu asulas, kuhu on liiklusvoolu aeglustamiseks paigaldatud just massiivsed kiirusepiirajad. Samas toonitas ta veel kord, et nende ehitamine on väga kulukas ettevõtmine.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 131 korda, sh täna 1)