Saarlane võitis esmakordselt legendaarse lauluvõistluse

Saarlane võitis esmakordselt legendaarse lauluvõistluse

 

Esimese saarlasena laulukonkursi “Kaks takti ette” võitnud Margus Vaheri trump oli žüriid juhtinud Elmar Liitmaa sõnul just muusikaline omanäolisus ning hea tuttavlik imidž. Vaherist sai konkursivõiduga ka laulja, kes hakkab esitama spetsiaalselt talle Liitmaa poolt kirjutatud eurolaulu.

Pühapäevases finaalis võidu noppinud Vaheri sõnul ei oska ta ise öelda, mis talle võidu tõi. “Tahtsin anda endast parima. Minu jaoks on oluline laval musitseerida, mitte keskenduda võistlusele,” rääkis Urmas Alenderi lauluga “Kui mind enam ei ole” finaalis kuulajate südamed võitnud noormees.

Žüriid juhtinud muusiku ja helilooja Elmar Liitmaa sõnul on Vaher tehniliselt väga mitmekülgne, lisaks aitas võita ka Marguse “oma tänava poisi” olek.

“Inimestele meeldib, kui on selline oma ja hea, tuttavlik,” kommenteeris Liitmaa, kes ütles, et finaalsaates oli näha, kuidas otse-eeter noortele lauljatele mõjus. Eriti oli seda tunda kõigile kolmele kohustusliku olnud Liitmaa enda kirjutatud loo “Wanting so many things” puhul. “Margusel läksid seal sõnad meelest ära, laulis kaks korda ühte salmi. Minu jaoks oli väga selgelt tunda, et ta on parasjagu närvis,” rääkis Liitmaa.

Vaher ise tunnistas samuti, et otse-eetris on hoopis keerulisem kui tavasalvestusel. “Esimest lugu oli võrdlemisi keeruline laulda, edasi läks lihtsamaks,” ütles Vaher, nentides, et Alenderi loo puhul oli esitus juba pingevaba ning ta nautis seda enim. Tema arvates ei ole põhjust häbenemiseks mitte ühelgi finalistil, kõik andsid endast antud olukorras parima.

Kohtunikke juhtinud Liitmaa sõnul oli Vaher terve saatesarja jooksul tugev tegija. “See ei olnud üllatus, et ta võitis. Rahva poolehoid oli tema puhul juba varem näha,” rääkis Liitmaa, vihjates, et kuigi Vaher ei saanud saadete jooksul žürii käest mitte alati kõrgeid hindeid, siis finaalsaates otsustasid võitja televaatajad.

Liitmaa sõnul oli tänavuse konkursi keskmine tase kõrge ja ühtlane. Konkursi kasutegur ilmneb tema arvates selles, kui palju tuleb sealt omanäolisi lauljaid. “Pole kahtlust, et vähemalt finaali jõudnutest kuuleme ka edaspidi,” oli Liitmaa kindel.

Võitnud Margus Vaherit saab kuulda juba Eesti eurolaulu konkursil, kus ta hakkab esitama Elmar Liitmaa kirjutatud lugu. Spetsiaalselt võitjale valmiv lugu veel sündinud ei ole. Nii palju soostus laulu autor avaldama, et lugu valmib kindlasti, arvestades Vaheri olemust.

Kuressaare gümnaasiumi lõpetanud ja Tartu ülikoolis teoloogiat õppiv Vaher pidas oma võitu uskumatuks. “See oli minu esimene konkurss üldse ja et tuli esikoht, on uskumatu,” sõnas 23-aastane saarlane.

“Kaks takti ette” on Eesti Televisiooni korraldatav noorte lauljate konkurss. Esimene saade oli eetris 1972. aastal. Saates on osalenud praktiliselt kogu tänane Eesti popmuusika eliit.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)