Kuressaare linn võib AS-i Kuressaare Soojus maha müüa (3)

Kuressaare linn võib AS-i Kuressaare Soojus maha müüa

 

Kuressaare linn võib linna infrastruktuuri investeeringute katteks panna järgmisel aastal müüki AS-i Kuressaare Soojus.

Kuressaare linnavolikogu viimasel istungil esines abilinnapea Kalle Koov ettekandega, milles ta muuhulgas käsitles linna osaluse võimalikku võõrandamist AS-is Saaremaa Golf hinnaga 16–24 miljonit ja AS-i Kuressaare Soojus müüki hinnaga 40–60 miljonit krooni.

Kalle Koov ütles Oma Saarele, et soojusettevõtte müügitingimuste väljatöötamine võiks olla linnavalitsuse 2008. aasta ülesanne, kuid hetkel on selle ettevõtte müümise idee alles spekulatsioon, mida pole arutatud isegi Kuressaare Soojuse nõukogus.

Koovi sõnul paigutaks ta ettevõtete osaluse müügist saadava raha linna infrastruktuuride arendamisse nagu tänavad, kõnniteed, tänavavalgustus ja sadevete süsteemid. “See tähendab selliste valdkondade arendamist, mida kasutavad igapäevaselt kõik Kuressaare linna elanikud, linnas tööl käivad inimesed ja meie külalised,” lausus Koov.

Abilinnapea märkis, et Kuressaare linnal kui AS-i Kuressaare Soojus omanikul on kaasarääkimine soojaettevõtte majandamisel äärmiselt piiratud, kuna soojusenergia müügihinna kinnitab energiaturu inspektsioon (1. jaanuarist konkurentsiamet), kes kontrollib soojahinna kehtestamise põhjendatust ning jätab ettevõttele hinnapoliitika kujundamisel vähe mänguruumi.

“Kui ka teistes valdkondades hakkab toimuma samasugune regulatsioon kui soojamajanduses, siis mina leian, et nendes valdkondades ei pea linn enam olema suuromanik,” ütles Koov.

Veevärgi müük ei ole praegu võimalik

Koov ei pidanud praegu mõistlikuks linna osaluse müüki AS-is Kuressaare Veevärk, mille hinnakujundamise poliitika on seni veel kohaliku omavalitsuse pädevuses.

“Juba hinnakujundamise poliitika pärast peaks olema suund hoida taolist ettevõtet kohalike omavalitsuste käes,” lausus Koov, kelle sõnul teevad vabariigi valitsus ja keskkonnaministeerium siiski juba ettevalmistusi veehinna ühtse regulatsiooni üleandmiseks konkurentsiametile.

Teisalt ei ole veevärgi erastamine Koovi sõnul praegu võimalik, kuna veevärk saab maakondliku veemajandusprojekti raames ühtekuuluvusfondilt välisabi, mis ei võimalda erastamist läbi viia.

AS-i Kuressaare Soojus juhatuse liige Paul Leemet ütles Oma Saarele, et temal praegu ettevõtte osaluse müügi kohta info puudub. “Ma tean, et viimasel volikogu istungil nähti ühe võimalusena raha saamiseks ettevõtete müüki, kuid mind kui ettevõtte juhti ei ole sellisest võimalusest veel informeeritud.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 44 korda, sh täna 1)