Torgu eakad tähistasid aastaringi täis saamist

Torgu eakad tähistasid aastaringi täis saamist

 

Torgu valla pensionäride jõulu- ja aastalõpupidu peeti endise põhikooli aulas rikkalikult kaetud laudade taga. Koosviibimise avas vallavanema kt Tiia Kluge. Koos mälestati kahe kohtumise vahel manalateele läinud eakaaslasi, kelle mälestuseks laulis Torgu meesansambel August Topmani “Reekviemi”.

Pidulikule õhtusöögile järgnes isetegevuskava, mille juhatas sisse Harry Õnnise kirjutatud jõulusalm. Torgu meesansambli esituses kõlasid traditsioonilised jõululaulud “Jõulukellad”, “Püha öö”, “Maa on nii kaunis” ja “Igal aastal jälle”. Ansambel Anna Minna esitas popurrii tuntud jõululauludest ja mängis pärast ka tantsuks.

Õhtu üllatuseks oli aga vastärganud kohaliku näiteringi ülesastumine. Esitati esimene vaatus Virve Osila näidendist “Rootsi onu ehk Ka vaesed naeravad”. Taluperemees Juhanit mängis Hermann Kask, taluperenaist Maalit Luule Aadussoo ja naabrinaist Lonnit Epp Petrov.

Näitlejad, eriti Hermann Kask mängisid väljapeetult ja tõetruult ning kogu etteaste sai publiku sooja vastuvõtu osaliseks. Meenutati, et aastatel 1994–1995 mängis kunagine Torgu näitering seda näidendit edukalt ka väljaspool Sõrvet – Kuressaares, Nasval, Pärsamal, Tiirimetsas jm.

Õhtu lõpetas meesansambel Õie Sepa lauludega “Oo Sõrvemaa” ja “Torgu meeste marss” ning muidugi ei jäänud viimaks laulmata ka traditsiooniline Havai laul “Jää terveks sa”.

Torgu valla pensionärid on vallavalitsusele ja vallavolikogule väga tänulikud toetuse eest ning soovivad ka kõigi teiste valdade pensionäridele head aastavahetust ning veelgi paremat mõnusat uut aastat!

Leo Tiri

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 61 korda, sh täna 1)