Pihlalaiu arendusplaani ees tõkked

Saaremaa keskkonnateenistus ei kooskõlastanud Leisi vallavalitsuse esitatud projekteerimistingimusi Pihlalaiule puhkekompleksi ehitamiseks.

Keskkonnateenistus leidis, et arendaja plaan kasutada puhkekompleksi rajamisel olemasolevaid nõukogude piirivalvehoonete jäänuseid ei ole teostatav, kuna ehitusekspertiisi hinnangul ei ole neid hooneid võimalik rekonstrueerida.

Pihlalaid asub ranna ja kalda ehituskeeluvööndis ning kuulub oma taimestiku ning linnustiku tõttu Pammana hoiualasse. Laid on maakonna ja kogu riigi üks olulisemaid naaskelnoka elupaiku. Sellest tulenevalt ei kooskõlastanud Saaremaa keskkonnateenistus puhkekompleksi projekteerimistingimusi.

Ehitustegevuse eelduseks laiul seab keskkonnateenistus detailplaneeringu algatamist ning keskkonnamõjude strateegilist hindamist. Ka peaks Leisi vald taotlema keskkonnaministrilt ehituskeeluvööndi vähendamist ning muutma sellega seoses oma üldplaneeringut.

Pilguse Mõis OÜ omanik Tiit Arro plaanib Saaremaa ja Hiiumaa vahel asuvale 6,7 ha suurusele Pihlalaiule ehitada puhkekompleksi ja sadamakoha.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 28 korda, sh täna 1)