Omavalitsused soovivad 110 tagasitoomist Saaremaale

Enne jõule toimunud Saare maakonna omavalitsuste liidu (SOL) volikogu koosolekul väljendati rahulolematust Pärnus Lääne politseiprefektuuri keskuse juures asuva politsei hädaabitelefoni 110 tegevuse suhtes.

Koosolekul kõlas ka ettepanek konkreetsete faktidena fikseerida kõik puudujäägid 110 tegevuses, et siis oleks kergem vastava taotlusega siseministeeriumi või isegi valitsuse poole pöörduda.

Salme vallavolikogu esimees Prits Liblik esitas SOL-i volikogu koosolekul esinenud Kuressaare politseijaoskonna komissarile Aare Allikule küsimuse, kas lähiajal pole kavas midagi ette võtta, et parandada politsei hädaabinumbri teenuse kvaliteeti.

Libliku sõnul olevat 110 töös sageli segadusi ja seda eriti Saaremaalt helistades, sest Pärnus asuvad teenindajad kohalike olusid sageli ei tunne. Kõige selle tagajärjel kannatavat ka politseiteenuse üldine kvaliteet maakonnas.

Aare Allik vastas, et allasutusena ei saa Kuressaare politseijaoskond siin üksinda midagi ära teha, küll aga võivad kohalikud omavalitsused omapoolseid ettepanekuid teha, kui neid 110 pragune töökorraldus tõepoolest ei rahulda. Samas andis Allik mõista, et praegu valitseb meie riigis küll n.ö tsentraliseeriv suund, mis näeb ette ühe, üle-eestilise häirekeskuse loomist.

“Isegi Saksamaa suuruses riigis teenindab kogu maad vaid kaks häirekeskust,” selgitas Kuressaare politseijaoskonna komissar Aare Allik, lisades, et meil võiks selline kogu riiki teenindav ühtne häirekeskus asuda näiteks kuskil Kesk-Eestis.

Seda tsentraliseerivat suunda ja et Eestis kavatsetakse häirekeskuste arvu veelgi vähendada, kinnitas ka maakonna omavalitsuste liidu büroo direktor Jüri Pärtel.

“Hiljuti kohtus meie politseiprefekt Lääne regiooni omavalitsusliitude juhtkondade esindajatega ja tookord näidati meile ka prefektuuri juhtimiskeskust,” rääkis Pärtel. “Sellelt kohtumiselt jäi küll mulje, et tulevikus on kavas hädaabitelefonid üldse liita, mis tähendab, et Saaremaalt viiakse mandrile ära ka telefon 112 – s.o päästeameti häirekeskus.”

Jüri Pärtel kutsus maakonna omavalitsuste liidu volikogu koosolekul osalenud omavalitsuste juhte üles täpselt fikseerima kõik puudujäägid, mis juba praegu on täheldatavad politseitelefoni 110 töös.

“Need konkreetsed faktid võimaldaksid meil kasvõi valitsuse tasandil kindlamalt esitada taotlusi muudatuste tegemiseks ja näiteks nõuda endise olukorra, kus igas maakonnas oli oma häirekeskus, taastamist,” ütles omavalitsuste liidu büroo direktor.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 11 korda, sh täna 1)