Krimi

Purjus noormees ei tahtnud poest lahkuda. 26. detsembril kell 20.10 sai politsei teate Kuressaares Raekoja tänaval asuva kaupluse turvatöötajalt, et joobes kodanik Allar keeldub poest lahkumast. Politsei viis mehe kainenema.

Rohkesti roolijoodikuid. 27. detsembril kell 21.40 pidas politsei Kuressaares Smuuli tänaval kinni joobes juhi Kristjani (1978), kellel on juba kehtiv karistus samalaadse teo eest.

29. detsembril kell 00.22 peeti Kuressaare–Võhma–Panga maanteel kinni sõiduauto VW Passat, mida juhtis alkoholijoobes Jüri (1974). Õigusrikkujal puudus mootorsõiduki vastava kategooria juhtimise õigus.

29. detsembril kell 2.37 pidas politseipatrull Kärla külas Pargi tänaval kinni sõiduauto BMW 523, mida juhtis alkoholijoobes Sven (1986). Purjus juhil puudus vastava kategooria mootorsõiduki juhtimise õigus.

30. detsembril südaöö paiku pidas politseipatrull Kuressaare–Võhma–Panga maanteel kinni sõiduauto Hyundai Galloper, mida juhtis alkoholijoobes Liivo (1974), juht toimetati arestimajja kainenema.
Kodanik teatas purjus sõidukijuhist

29. detsembril kell 00.05 helistas politseile kodanik, kes teatas, et Nasva külast Kuressaare poole liigub sõiduauto Lada, mille juhi sõidumaneer viitab joobeseisundile, sest masin tuigerdab laia amplituudiga mööda sõiduteed.

Sündmuspaigale tõtanud politseipatrull peatas ohtliku sõiduki. Selle roolis olnud Meelis (1966) oli niivõrd tugevas joobes, et ta tuli politseimajja kainenema toimetada.

Purjus alaealine vandaalitses. 29. detsembri õhtul kell 22.14 pidas turvafirma Securitas patrull koostöös politseiga Ida-Niidu elamurajoonis kinni alaealise, kes veidi varem oli koos kaaslastega EPT lastepäevakodu aknaid purustanud. Alkoholijoobes alaealine anti üle vanematele.

Kuressaare politseijaoskonna komissar Aare Allik ütles, et politsei on tänulik tähelepanelikule linnakodanikule, kes õigusrikkumisest kohe politseile teatas, andes kasulikku teavet avalikku korda rikkunud inimeste välimusest ja liikumissuunast.

Väidetav asotsiaal häiris linnakodanikku. 28. detsembril kell 20.06 sai politsei väljakutse Rae toidukauplusesse Kuressaare kesklinnas. Helistaja teatas, et kaupluses on asotsiaalne isik, kes haiseb ja on alkoholijoobes. Kohapeal selgus, et kodanik oli kaine.

Komissar Aare Allik lausus kommentaariks: “Tegu oli linnakodanikuga, kelle eluviis kaasinimestele ei meeldi. Kui isik on täiesti kaine ja kui ta kedagi ei tülita, siis on temal samasugused õigused nagu teistel kodanikel. Mis parata, ühiskonnal tuleb lihtsalt olukorraga leppida. Politseil ega ka teistel õiguskaitse institutsioonidel ei ole õigust isikuvabadusi ebaseaduslikult piirata. Küll on aga siin tööd sotsiaalvaldkonna töötajatel.”

Möödunud nädalavahetusel toimetas politseipatrull kainenemisele 11 isikut, tabati viis alkoholijoobes alaealist.

Tõllustest leiti granaate. Päästeamet andis teada, et 29. detsembril tegid demineerijad kahjutuks Saaremaalt Pihtla vallast Tõlluste külast leitud kaks granaati.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 11 korda, sh täna 1)