Jõulupeolt tulnud saarlane suri Tallinna haiglas (1)

Esmaspäeval suri pealinna haiglas teadvusele tulemata 60-aastane Kuressaare mees, kelle politseipatrull leidis 21. detsembril kell 23.57 Kuressaare kesklinnas veetornelamu tagant peahaavaga ja kontaktivõimetuna.

Sel 21. detsembri õhtul, kui peahaavaga Bruno (1947) veetorni juurest kesköö paiku leiti, oli Ajamajas tema firma pidu. Tütar Marika teadiski, et isa oli läinud peole. Mis täpselt tol ööl juhtus, selle selgitab uurimine, varastatud mehelt midagi ei olnud.

Tütre sõnul toimetas sündmuskohale kutsutud kiirabi isa Kuressaare haiglasse, kust ta pärast ajuvigastuse diagnoosimist samal ööl kella nelja paiku helikopteriga pealinna haiglasse viidi. Laupäeva hommikul Brunole tehtud operatsioon läks tütre sõnul küll hästi, kuid isa elu päästa siiski ei õnnestunud.

Lääne Ringkonnaprokuratuuri pressinõuniku Külli Kivioja sõnul alustati juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust raske tervisekahjustuse tekitamise tunnustel (KarS § 119 lg 1). “Midagi täpsemat ei saa selle kohta veel rääkida, uurimine alles käib,” märkis Kivioja, kelle sõnul peksmist ei ole tuvastatud ja mis selle peahaava tekitas, selgitab uurimine.” Uurimise lõpuks peaks selguma, kas mees kukkus või tekitati talle vigastus kellegi teise poolt,” lisas Kivioja.

Mehe neerud võivad päästa kellegi elu

Bruno neerud loovutati doonorluse heaks. Marika sõnade järgi olevat keegi Tartus neid juba pikka aega oodanud. “Isa oli täiesti tavaline mees, tal ei oleks selle vastu midagi olnud,” ütles tütar Oma Saarele.

Viimastel aastatel Kuressaare kesklinna puhtuse eest hoolt kandnud Brunot, keda paljud linnaelanikud teadsid, jääb leinama kolm tütart, kaheksa lapselast ja teised lähedased ning tuttavad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)