Toronto saarlased osalevad Eesti vabariigi juubelisündmustes

Eeloleva aasta suvel kavatseb Saarlaste Ühing Torontos (SÜT) anda oma panuse Eesti Vabariigi 90. aastapäevale pühendatud sündmustesse ja saadab kodusaarele näituse, mida eksponeeritakse Kuressaare linnuses.

Kanadas Torontos tegutseva saarlaste ühingu esimees Johannes Pahapill ütles Oma Saarele, et ühingu juhatus võttis rõõmuga vastu Saaremaa muusemi direktori Endel Püüa ettepaneku osaleda Eesti Vabariigi 90. sünniaastapäevale pühendatud sündmustes.

“Hiljuti võttis minuga ühendust Saaremaa muuseumi direktor Endel Püüa ja rääkis Eesti kultuuriministeeriumi kavast korraldada järgmise aasta suvel vabariigi juubelisünnipäevale pühendatud näitus,” rääkis Pahapill. “Sellega seoses pidas meie ühingu juhatus 18. detsembril erakorralise koosoleku, kus see ettepanek suure rõõmuga vastu võeti.”

Johannes Pahapill lubas, et näitust peaks Kuressaare linnuses olema võimalik vaadata järgmise aasta juulis-augustis ja see on teemal “Eksiil, vastupanu ja iseseisvuse taastamine”. Lisaks näitusele korraldatakse samal teemal ka seminar.

“Praegu on kogu see ühisprojekt veel planeerimise faasis,” märkis SÜT esimees. “Aprillis peaksid Torontosse saabuma Saaremaa muuseumi kaks töötajat, kes vaatavad läbi meie ühingu arhiivi, valivad välja näituse eksponaadid ja siis paneme täpsemalt paika ka selle, kuidas eksponaadid Eestisse ning sealt tagasi Kanadasse toimetada.”

Torontos asuv saarlaste ühing asutati 1956. aasta kevadel, selle eesmärgiks on eestluse ja saarluse alalhoidmine võõrsil. SÜT loomise üheks initsiaatoriks oli välis-eesti tuntud ühiskonnategelane Robert Kreem. Viimased paar aastat on ühingu tegevust juhtinud Saaremaalt, Mustjala kandist pärit Johannes Pahapill.

SÜT esimees palus kogu ühingu nimel kõigile saarlastele ja Saaremaaga seotud inimestele ajalehe Oma Saar vahendusel edastada parimad jõulutervitused.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)