Repliik: Kolmest kingitusest kaks käes

Eks kingitustega ole ikka nii, et kui raha napib, siis üritatakse leida midagi ainulaadset, mille sõnum selgelt makstud kroonidest üle kõlab. Ehk teisisõnu – hind pole kingi puhul alati mitte kõige määravam komponent. Paljusid kingitusi tuleb juba aegsasti sõna otsese mõttes tegema ja ette valmistama hakata.

Kas tuleva aasta riigieelarve on kaua tehtud ja kaunikene?

Kindlasti on. Ja vaatamata kollitavale inflatsioonile ja tulusid hammustavatele aktsiisimaksudele võime enneolematu hulga miljardite kasutajatena jõuluvanale aitäh öelda.

Tõusevad ju pensionid, turvalisuse tagajate sisetulek ja keskmise palga suuruski nihkub mõne pügala võrra ülespoole. Nõnda peaks riigieelarve maarjamaalaste toitmise ja katmisega kenasti toime tulema.

Aga nagu kingitud kasukagi puhul, jääb nii kingi andjal kui ka selle saajal alati pisuke mure: kas see on ikka paras ja sobib hästi ega hakka kusagilt pitsitama või lotendama. Paraku saab neile küsimustele vastuse alles siis, kui riie seljas. Ja mõned aja jooksul ilmsiks tulnud vead õnnestub hea rätsepa juures kindlasti parandada.

Teine kingitus, mille tahaks kotist võtta, on mõõtmatult mahukamgi kui riigieelarve rahahunnik. Kuid kahjuks on sellega lood veidi segasemad ja pole teada, kas selle kättesaamiseks läheb kellelegi ka vitsahirmu tarvis.

Jutt on väärilisest tasust õpetajatele, sest kingituse õpilastelt oleme juba kätte saanud – teine koht maailmas meie sirguva põlvkonna tarkuse kinnituseks on tegelikult parim kingitus, mida osanuks oodata.

Seepärast olgem usinad, veel on veidi aega. Tehkem vääriline kingitus õpetajatele!

Rahulikke jõule!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 11 korda, sh täna 1)