Aasta põllumees Indrek Haamer naasis Egiptusest

Aasta põllumees Indrek Haamer naasis Egiptusest

 

Saaremaa aasta põllumees 2007, Jurna talu peremees Väike-Pahila külast Orissaare vallast Indrek Haamer jõudis esmaspäeval koos kaasa Õnnelaga tagasi nädalaselt preemiareisilt Sharm El Sheigist Egiptuses.

Talunik jäi puhkusereisiga väga rahule. “Reis oli väga kena. Päike paistis, sooja oli 20–23 kraadi, nägime palju, käisime ujumas, delfiinišõud vaatamas, kaameliga sõitmas, ka ATV-ga väikesel kõrberetkel,” võttis talunik eksootilise talvepuhkuse kokku.

Aasta põllumehe tiitli ja reisi võitnud Indrek Haamer ütles, et aasta alguses ei osanud ta sellistest võimalustest küll mõelda. Töökale maamehele kohaselt kahtles Indrek nüüdki mõnikord, kas üldse tasub seda reisi ette võtta, sest talus jääb selle ajaga nii palju tööd tegemata. Nüüd, kus sõit seljataga, ta enam nii ei mõtle.

“Õnneks oli reis ajal, kus ilmastiku tõttu ei saanud talus välitöid niikuinii teha. Tagantjärgi mõeldes toimus reis õigel ajal. See ületas kõik lootused. Elasime mugavas hotellis, ekskursioonid läksid täie ette. Abikaasa jäi ka väga rahule. Tagasiteel hindasime reisi küsitluslehel kõrgeima hindega,” teavitas Indrek.

Tehnikahuvilisena võttis Indrek osa džiibisafarist, millest tal fantastilised mälestused. “Nägin, kuidas kohalikud juhid kõrbes ringi kihutavad. Üleüldse, ka tänavatel ja teedel liiklusreegleid seal ei tunnista. Mõnus oli ka ATV-ga kõrbes ringi sõita. Kaameliga ratsutamine annab siiamaani tunda – istmik tulitab,” naeris kaameliga ratsutanud saarlane.

Sharm El Sheikis oli näha ka jõuludeks valmistumist. “Tänavad olid juba jõulutemaatiliselt dekoreeritud, hotellides sätendasid jõulutuled ja igal pool pakuti ka jõulukaupu,” rääkis Indrek.

Preemiareisilt tulnud taluniku sõnul oskavad mõned egiptlastest teenindajad ka eestikeelseid sõnu ja väljendeid. “Meie käest küsiti, et kust me oleme. Kui ütlesime, et Eestist, siis öeldi: “Tere, vana kere!” Nalja kui palju. Keegi oli neile nii õpetanud,” tuletas Indrek Haamer meelde ka naljakaid seiku.

Kas ka järgmisel aastal võiks Oma Saar maakonna aasta põllumehe konkursi välja kuulutada? “Kindlasti. See on üks vahva ettevõtmine!” kiitis Indrek Haamer.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 57 korda, sh täna 1)