Saarlasest muusikaõppejõud kirjutas kitarrimänguõpiku (3)

Saarlasest muusikaõppejõud kirjutas kitarrimänguõpiku

 

Saarlasest Eesti muusika- ja teatriakadeemia õppejõud Kristo Käo (fotol) esitles Tallinnas Viru Keskuses vastvalminud õpikut “Kitarrikool – võti praktilise kitarrimängu maailma”.

13. detsembril toimunud esitlusel räägiti vastse trükise põhimõtetest. Raamat on vähemalt ühes mõttes väga eriline. Kunagi varem ei ole müüdud pilliõpikut koos õpetajaga. Selle teeb võimalikuks internet. Internet on vahendajaks ning aitab saata oma koduseid töid arvuti kaudu professionaalsele kitarripedagoogile kuulamiseks.

Kursus jaguneb kaheksaks õppetunniks. Iga õppetüki lõpus on kontrollülesanded, mida võib kitarrikooli internetikeskkonda www.kitarrikool.eu üles laadida. Peagi saadab õpetaja kommentaarid ning nii selgubki, kas õpilane on kõigest õigesti aru saanud. Raamatuga on kaasas ka videoplaat.

Raamatu muudavad atraktiivseks fotod ja karikatuurid.

“Raamatu koostamisel arvestasin ka repertuaarivalikuga. Leidub nii bluusi kui rocki. Tubli iseõppija võib selle raamatu toel üsna ruttu lihtsamaid asju mängima õppida,” on Kristo Käo öelnud.

Kristo Käo on õppinud kitarri Kuressaare muusikakoolis, Eesti muusika- ja teatriakadeemias ja Carl Nielseni Muusikaakadeemias Taanis. Alates 2003. aastast on Käo Eesti Kitarriseltsi esimees. Kristo Käo on Rahvusvahelise kitarrifestivali Fiesta de la guitarra kunstiline juht ja peakorraldaja.
Kristo Käo esineb solisti ja kammermuusikuna Eestis ja mujalgi.

Püsivam on koostöö kitarriduos Jorma Puusaagiga (al. 1998), Tallinna Kitarrikvartetiga ning trioga Ots-Palu-Käo (Ivi Ots-viiul, Leonora Palu-flööt). Solistina, kitarriduoga ja kvartetiga on Eesti Raadios salvestanud hulganisti eesti kaasaegset kitarrimuusikat, samuti muud kitarrimuusikat.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)