Lümanda volikogu arutas poe juures purjutamist (12)

Lümanda volikogu arutas poe juures purjutamist

 

Lümanda vallavolikogu arutas eile kohaliku põhikooli hoolekogu järelpärimist seoses Lümanda kaupluse juures toimuva avaliku purjutamisega.

“Tunnistame, et probleem on olemas, ja me tegeleme sellega ning hoiame silma peal,” ütles Oma Saarele Lümanda vallavanem Toivo Vaik. “Räägime ka kaupluse töötajatega.”

Vaigu sõnul ei saa poe juures seismist otseselt ära keelata, kui inimesed korda ei riku ja avalikult alkoholi ei tarvita. “Lisaks soovitan kõikidel inimestel näidata üles kodanikujulgust ja öelda või teatada, kui nähakse kuskil mingit rikkumist,” lausus vallavanem. Vaik tõdes, et see probleem ei ole ainult Lümandas, vaid on ka teiste valdade poodide juures.

Lümanda põhikooli hoolekogu hiljuti saatetud järelpärimises paluti leida lahendus lõpetamaks Saaremaa tarbijate ühistu Lümanda kaupluse territooriumil avalik alkoholitarbimine.

“Me tahame, et meie lapsed saaksid parima hariduse ja jõuaksid elus edasi, aga poe juures antakse eeskuju, et hakkama võib saada ka päev otsa õlut juues ilma midagi tegemata,” on Lümanda põhikooli hoolekogu esimees Inga Aavik ajalehele öelnud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 34 korda, sh täna 1)