Väinamere Liinid testib uut piletikontrolli seadet (2)

Väinamere Liinid testib uut piletikontrolli seadet

 

OÜ Väinamere Liinid testib sel nädalal oma laevadel uut piletikontrolli seadet, mis kergendab oluliselt stividoride tööd ja annab kaptenile parema ning kiirema ülevaate laeva täituvusest.

Laevale pääsemine läheb oluliselt lihtsamaks ka reisijate jaoks.
OÜ Tuule Piletikeskus arendusjuhi Ragmar Saksingu sõnul võimaldab seade, mida muide kasutavad ka Tallinna linnaliinide piletikontrolörid, internetist laevapileti ja broneeringu ostjatel suunduda otsejoones broneeringute ritta. Pileti kontrollimine kestab uue seadme abil vaid paar sekundit.

Laevapiletid, mida edaspidi saab osta Tuule-laevadele internetist, on tavalise kirjapoogna suurused (A-4) ja varustatud triipkoodiga. Samuti on nüüd triipkoodiga varustatud ka kassast ostetud piletid. “Kasutades oma uut seadet, saame laeval n-ö ON-line logiraamatu,” seletas Saksing. “Kapten saab kaptenisillal arvutist näha, palju on laevas autosid ja palju reisijaid.”

Praegu on Artec-Grupis valminud seadme ja tarkvara testimiseks välja valitud 20-liikmeline testgrupp. Seda, millal piletikontrolli seadet sadamates täielikult kasutama hakatakse, ei osanud Saksing veel öelda: “Enne piloottestimist seda ennustada ei saa. Kui oleme kindlad, et süsteem toimib, läheme kohe uuele süsteemile üle.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)