Sõuke jõulurutt oo juba kaelas

Sõuke jõulurutt oo juba kaelas

 

Sa taevane aeg! Nüid oo juba sõuke jõulurutt kaelas, et siilikusabad lähtvad sõlme! Mool oo pühadekoardid puhta laiale soatmata ja seda ma`p tea koa, mis ma jõululaupa oma perele lava peale pane. Te olete kindlaste palju tublimad, kuuldasse pühadeõlled perete sihes valmis olavad ja saiatainas külmkappis õiged aega ootamas.

Käsitööpood Muhu Restorani kaubahoovis oo usinatele kingiotsijatele avatud 21.–23. detsembril, nõnna et kõikse kenamad kingitused soab veel sealt jõulumehele kotti sokuta.

Täna õhtast tuleb kindlaste minna Liiva koolimajase laste talvekontserti voatama, mis kenaks tavaks küpsema akkab. Pool koolivoastad akkab selja taha jääma, kenad tulemused peab üle voatama. Nõnna et soame siis koolimajas kokku kellu 19!

Oome oo lastel kena päe, kus tunnistused soab kojo nähe viia ja natusse õppemisest inge tõmmata.

Laupa ja pühabe soate kõik Koguvas Vanatoa turismitalus Muhu Jõulumaale külase tulla. 22. detsembril oo väravad ja uksed külalistele avatud kellu 12 – 15. Pipi etendused sellepäeva 12.00 ja 13.30, erinevad töötoad oo kogu see aeg avatud. Teesepäeva, 23. detsembril soab Jõulumaale 15.00 – 18.00.

Teatritükki “Pipi läheb kooli” Muhu Muuseumi juhatuse all ja noortekeskuse noordega näeb 15.00 ja 16.30. Esietendus sellel lavastusel toimus Muhu koolilaste jõululaadal mineva reede.

Jõululaupa, mis selle voasta kenaste tööinimeste esmaspäeva rõõmsaks teeb, tuleb Liiva kirgu jumalatenistus kellu 17. Muhu segakoor laalab mõne laulugid.

Hellamaa külakeskuses peetse kohvitoa jõulupuud teese püha omingu. Suurem pidu tulle enne. Juba selle laupa soab jalga keeruta Aare Tomsoni laulu ja pillimängi järele, vaheaegas tudvustab oma salmiroamatud Indrek Vapper, ju taal peaks kitarr selle jaoks seltsis olema.

Põhjaranniku külakeskus Nõmmkülas kutsub oma kandi inimesi kokku 26. detsembril kellu 16. Ikka jõulupühi eetsi pidama. Gert Simso oo luban pilli mängma tulla. Seda ta ise es teadn, tuleb ta kanle või torupilliga, ju see paistab. Tuletatse meele vanu jõulukombid, ehk mõni hea suuvärgiga tark inimene soab reakima tulla.

Kis tahtvad omade kätega midagid seltsis tiha, neid oodetse Nõmmkülas külakeskuse iga laupa kellu 11.

Koguva Toomal tuleb 27. detsembril algusega 17.00 põhuõhta. Laaldasse seltsis vanu muhu laula ja mängetse vanu mänga. Gert Simso tuleb torupilli mängma. Ta võtte omatehtud pilla koa seltsi. Kandlemi teadasse taal olavad ja suure trummi pidi inimestele roovimiseks põrista tooma.

Muhu aastavahetuse pidu peetse 30. detsembri õhtast kellu 21. Tansiks pidi mängma muusikakamp nimega “Luks”. Taidlejad näitavad vist oma nägu koa.

Kui selja taha voadata, siis mineva reede peeti Muhu külade vaheline mälumänguturniir, mise spordiselts Muhu korraldas. Osa võttis viis tublid võistkonda. Koguva küla kõikse targemad tegid teestele pitkalt silmad ette. Mängjad ollid kojo tulles lusti täis, olle vägev oln. Kas juhuslikult või, tahaks kangeste rohkem arvata, et sihilikult võttis sellest mängust osa hulk päris noori mehi. Ja vat see oo küll vägev!

Laupa õhtast köis Muhu noordekeskuse esindus tervitussõnu reakimas Valjala uueste avatud noordekeskusele. Noortetöötajad vehkisid tantsida Tallinna ansambli Peruto Rajus pilli järele, noored pannid oma energia rohkem disko peale. Tervisi ja edu koa Valjalga!

Kui pühad juba tuppa toodud, jägugu teite perete sisse kindlaste rahu ja rõõmu!

Olge munuksed!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)