Saarlased ei kipu omavolilistest prügihunnikutest teatama

Saarlased ei kipu omavolilistest prügihunnikutest teatama

 

Maikuu esimesel nädalavahetusel korraldatakse Eestis metsas, randadel jm vedelevate prügihunnikute koristusaktsioon “Teeme ära 2008”.

Kui kogu Eestist on praeguseks kodanike poolt teada antud üle 700 rämpsuhunnikust, on Saare maakonna seis praegu äärmiselt nigel – kaardistatud on vaid üks kahekuumpeetrine “isetekkinud” prügimägi Salme vallas, teatas aktsiooni meediajuht Tiina Urm.

Lisaks on vihjeid antud nelja omavolilise prügi mahapaneku paiga kohta (Torgu, Kaarma, Kärla ja Kihelkonna vallas) meie maakonnas, kuid need paigad on veel üle kontrollimata ning kaardile kandmata. Praeguseks on olemas täiesti arvestatav ülevaade Tallinna ja Harjumaa prügipaikadest.

“Teeme ära 2008” on kodanike algatus, mille raames on plaanis järgmise aasta maikuu esimesel nädalavahetusel Eesti puhtaks koristada, kaasates selleks 40 000 vabatahtlikku üle terve riigi – alates koolilastest ja pensionäridest, lõpetades ettevõtjate, kunstnike, laulukooride ja metsatöölistega. Senise kaardistamise põhjal hinnatakse koristatava prügi hulgaks ligi 7000 tonni.

Koristusaktsioonile pannakse punkt Tallinna lauluväljakul ja Tartus toimuvate suurte kontsertidega. Täpsemat infot saab aktsiooni koduleheküljelt www.teeme2008.ee .

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)