Ametikooli kokaõpilased korraldasid lastekodulastele heategevusliku õhtusöögi

Ametikooli kokaõpilased korraldasid lastekodulastele heategevusliku õhtusöögi

 

Teisipäeval, 18. detsembril kogunesid Kuressaare väikelastekodu lapsed restorani Everest ruumidesse, et osa saada Kuressaare ametikooli teise kursuse õpilaste korraldatud peoõhtust. Uksel tervitasid rõõmsaid saabujaid heatujulised kokad ja keskaegses stiilis riietatud ettekandjad.

Pärast sissejuhatavaid sõnu ametikooli õpilaste juhendajalt Õile Aavikult ja õhtujuht Pille Ausilt täitsid ruumi meeldivad toiduaroomid. Lauale toodi suured praed, mille kallale lapsed õhinaga asusid.

Kui kõht täis ja meel heaks sai, oli aeg karaokeks. Mõningase õhutamise järel võttis laulu üles Kallemäe kooli neljanda klassi õpilane Enori, kes enda sõnul laulmist naudib ja tegeleb laulmisega ka koolis. Küsimuse peale, mida ta korraldatud õhtust arvas, vastas Enori vaimustunult ja suure naeratuse saatel: “Väga kena.”

Väikelastekodu kasvataja Kristel Arge sõnul ootasid lapsed seda õhtut pikisilmi. “Nad on alati õhinas, kui kuhugi minek on,” selgitas Arge ja lisas, et tänu sponsoritele on nad saanud käia ka väljaspool Eestit. “Pärast iga üritust kirjutavad lapsed toimunust ja neist kirjadest tuleb kõige paremini välja, mis enim meelde jäi. Neid kirju on alati tagantjärele väga hea lugeda,” rääkis Arge, nimetades lastekodulaste peamiste plussidena kokkuhoidmist ja siirust.

“Õhtu oli suurepärane, õpilased said oma tööga hakkama paremini, kui ma oleks ettegi kujutanud,” rääkis kokaõpilaste juhendaja Õile Aavik. “See oli vajalik nii lastekodulastele kui ka meie õpilastele. Alati tuleb kasuks oskus teenindada kliente, kelle puhul tuleb arvesse võtta ka võimalikke erivajadusi,” sõnas Aavik.

Õhtujuhi rolli täitnud ametikooli õpilase Pille Ausi sõnul sai ta sellest õhtust väga positiivse elamuse. “Ma ei tundnud siia tulles hirmu, et võib-olla ma ei suuda leida nendega ühist keelt,” sõnas Aus, mainides, et on suguvõsa-siseselt Downi sündroomiga juba varem kokku puutunud.

“Meil oli laste jaoks kõik valmis mõeldud, ka see, mida teha nende lastega, kes liikuda ei saa. Kava oli paika pandud ja kõik sujus nii, nagu pidi. Väga positiivne õhtu,” ütles Aus naeratades ning lisas, et võtaks taolise õhtu vedamise enda peale teinegi kord.

Õhtu lõppes üllatusega – ilutulestikuga Everesti taga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 34 korda, sh täna 1)