Alver Sagur protestis Angla tuulikute konkursi tulemused (29)

Alver Sagur protestis Angla tuulikute konkursi tulemused

 

Leisi vallavalitsuse korraldatud Angla tuulikute rendikonkursil osalenud ettevõtja Alver Sagur (fotol) esitas eile Leisi vallavalitsusele avalduse, protesteerides konkursi tulemuste üle.

Kaali külastuskeskuse ja Panga panga arendaja protestis konkursi tulemused arvatavate reeglite rikkumise tõttu.

Alver Sagur ütles eile Oma Saarele, et vaatamata teisipäevasele vallavalitsuse otsusele anda tuulikud rendile teisele pakkujale ja olenemata sellest, kas tema protesti arvestatakse või mitte, kavatseb ta ajalooliste tuuleveskite vahetus läheduses oma hektarisuurusele maalapile ehitada kaks uut tuulikut – ühe kivist Hollandi veski ja ühe pukktuuliku.

Hollandi veskis kavatseb ta avada käsitöökojad (villa kraasimine, dolomiidi töötlemine, ehete valmistamine, puidust meenete tegemine jne) ja pukktuuliku jahvatama panna.

“Konkursi võitjana oleksin ehitanud oma maa peale vaid Hollandi veski. Vanast kompleksist kavatsesin tööle panna ühe pukktuuliku. Esitasin vallavalitsusele täpse arengukava, aga kuna seda ei aktsepteeritud, siis muudan oma plaane ja rajan turistide tarvis ikkagi põnevaid Saaremaa-päraseid ehitisi,” rääkis Alver Sagur.

Saguri arengukava näeb ette ka suure parkimisplatsi rajamise. Korralikku parkimisplatsi praegu Anglas polegi.

“Selle teen ma niikuinii, sest see tuleb minu maale. Väike osa parklast jääb ka muinsuskaitsetsooni. Selle rajamiseks on mul muinsuskaitseinspektsioonist luba olemas. Inspektsiooni luba tuulikute ehitamiseks pole vaja, aga ikkagi olen ametiisikuid sellest informeerinud. Ehitatavate tuuleveskite juurde kaevan ka veskitiigi. Tiigi kaldale paigutan pingid, toolid ja lauad. Kogu maa-arendusprojekt on koostatud,” teavitas Alver Sagur.

Tuulikute platsile kavatseb Sagur isegi väikse loomaaia rajada. “Aedikutesse toon unustusehõlma vajunud koduloomatõud. Eesti maalambad võiksid ju vabalt ümber tuulikute patseerida ja rohtu näksida. Saaremaa hobune sobib sinna, võib-olla isegi vanad kanatõud ja ehk leiab veel loomi ja linde,” ütles Alver Sagur.

Alver Saguri sõnul tekkis tal mõte tuulikud rendile võtta just Leisi kõrge vallaametniku ettepanekust, kes palunud tal muinsuskaitse all olevad arhitektuuriväärtused kenasti korda teha ja tuulikumäele veel üht-teist rajada.

“Me lahkasime päris üksikasjalikult, mida saab teha ja kuidas teha. Tuleb välja, et mind lihtsalt narriti,” on Alver Sagur nördinud.

Kas Leisi valla jõulurahu on sellega rikutud? “Tants tuulikute ümber” ilmselt jätkub.

Loe ka repliiki lk 5

                                                                                                                                          

Angela Alliksoon: need on naeruväärsed süüdistused

Angla tuulikute rendikonkursi võitnud Angela Alliksoon ütles Oma Saarele, et peab Saguri väiteid, et ta võitis tänu sugulasest vallasekretäri lekitatud infole, naeruväärseteks. Konkurendi ütlusi ta kommenteerida ei soovinud, kuigi tõdes, et midagi taolist võis oodata. “Kus tal (Saguril) neid jamasid ei oleks. Millegipärast ta arvab, et teda surutakse alati maha,” nentis Alliksoon.

Gilleke Kopamehe kriitikat, et tuulikumägi hakkab järgmised 25 aastat olema Tallinna hilbu- ja suveniiripoodide nägu, pidas Alliksoon samuti kommentaari mitteväärivaks. “Kust ta sellise väite võtab?” küsis rendikonkursi võitja.

Alliksoon kinnitas Oma Saarele, et tuulikute kompleks tegutseb edasi turismiobjektina, ette võetakse suurem renoveerimistöö. Täiendavatest atraktsioonidest Alliksoon veel rääkida ei soovinud. Võimalike uute atraktsioonide osas tuleb nõu pidada muinsuskaitsega.

Konkursil kaotanud Alver Saguri plaanist ehitada kõrval asuvale maatükile veel veskeid kuuldes arvas Alliksoon, et miks mitte. “Ma olen kogu aeg öelnud, et kaks kõrvuti asetsevat äri mitte ei konkureeri, vaid täiendavad teineteist.”

Raul Vinni

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 110 korda, sh täna 1)