Torgu vallavanemaks sai Tiit Kaasik

Pikemat aega uut vallavanemat otsinud Torgu vald sai endale eile uue vallavanema. Vallavolikogus toimunud hääletusel sai viie liikme üksmeelse toetuse praegune Kuressaare Bussijaam OÜ juhataja Tiit Kaasik, kes on varasemalt oma praeguselt töökohalt lahkumisest teatanud.

Torgu vallavolikogu valis vallavanema teisel katsel. Esimesel volikogu istungil ei peetud ühtegi kandidaati sobivaks, seekord osutus kahe kandidaadi seast ühehäälselt valituks Tiit Kaasik. Eelmine vallavanem Laine Pärn lahkus ametist septembri lõpus oma soovil.

Torgu vallavolikogu esimees Mihkel Undrest arvas, et Tiit Kaasiku näol leidis vald endale tugeva vallavanema. “Loodame, et ta on õige mees sellele kohale,” ütles Undrest Oma Saarele. Volikogu esimees pidas plussiks, et Kaasik tunneb vallavalitsuse töökorraldust, kuna on varem töötanud Pihtla abivallavanemana.

Mihkel Undresti sõnul aitab uue vallavanema tulek maakonna ühe ääreala eluolu kindlasti stabiliseerida. “Torgu vald läheb kindlasti edasi,” oli Undrest kindel.

Vastne vallavanem asub tööle 2. jaanuarist. Tiit Kaasiku sõnul võib vallavanema tööd võtta uue ja huvitava väljakutsena ning ta on kindel, et lihtne see töö olema ei saa.

“Ma usun, et ükski töö pole lihtne, kui teda hästi teha,” ütles Kaasik. Vallavanema ametisse asuja sõnul tuleb talle kindlasti kasuks ka varasem omavalitsuses töötamise kogemus.

Tiit Kaasik on olnud Pihtla abivallavanem ja Kaali põhikooli hoolekogu esimees ning on praegu Pihtla vallavolikogu hariduskomisjoni liige.

Eelmistel kohalike omavalitsuste valimistel kandideeris ta Rahvaliidu nimekirjas Kuressaare linna volikogusse. Tiit Kaasik on 36-aastane, abielus, kahe tütre ja ühe poja isa.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)