Muhu vallavalitsus loobub Norby Telecomi teenustest

Muhu vallavalitsus loobub Norby Telecomi teenustest

 

Esimese Saare maakonna omavalitsusena internetipõhisele telefoniteenusele üle läinud Muhu vallavalitsus kavatseb lepingust teenusepakkuja AS-ga Norby Telecom loobuda, kuna side kvaliteet on liiga kehv.

Parema tehnilise lahenduse ja soodsama hinnaga konkursi võitnud Norby Telecomi lahendused ei ole osutunud selliseks, nagu loodeti. Praeguseks on Elioni kliendiks tagasi läinud juba valla allasutused Muhu põhikool ja Muhu muuseum. Lähiajal kavatseb lepingu lõpetada ka Muhu vallavalitsus.

Muhu valla arendusnõuniku Aado Keskpaiga sõnul vastab tõele, et vallavalitsuse taoline küsimus päevakorral on. Keskpaik nentis, et konkursi korraldamise ajal ei olnud põhjust kahtlustada, et side kvaliteet võib osutuda nii viletsaks.

Augustikuus sõlmitud leping tähendas toona valla allasutustele omavahel tasuta suhtlemist, mis tõi vallale paar tuhat krooni kokkuhoidu kuus. Keskpaiga kinnitusel on firmaga kehva kvaliteedi teemal olnud mitmeid vestlusi, kuid kvaliteet paranenud ei ole. Siiski ei näe vald Norby Telecomi töös otseseid möödalaskmisi. Arendusnõuniku sõnul on pigem tegu vähese kogemusega taoliste interneti raadiovõrgul põhinevate lahenduste väljatöötamisel.

AS-i Norby Telecom esindaja on varem öelnud Oma Saarele, et probleem peitub keskjaamas, mille häälestamine võib võtta aega loodetust natuke kauem. Sama firma on paigaldanud sarnase lahenduse ka paarikümnele erakliendile, kellel ei olevat mingeid probleeme.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)