Kuressaare linnavalitsus ei muuda ülekäigurada nähtavamaks (13)

Kuressaare linnavalitsus ei muuda ülekäigurada nähtavamaks

 

Pool aastat pärast Kuressaare 5. lasteaia pöördumist linnavalitsuse poole palvega paigaldada tiheda liiklusega Smuuli tänava ülekäigurajale laste liiklusohutuse huvides täiendavad liiklusmärgid vastas linnavalitsus eitavalt, põhjendades keeldumist otsese vajaduse puudumisega.

Tänavu suvel pöördus Smuuli tänaval asuv lasteaed Kuressaare linnavalitsuse poole palvega tähistada lasteaia lähedal asuv jalakäijate ülekäigurada helkurkilega ääristatud liiklusmärkidega, mis paremini juhiksid roolikeerajate tähelepanu ülekäigurajale. Veel tehti kirjas ettepanek seada üles liiklusmärk “lapsed”, mis hoiataks juhti laste võimaliku sõiduteele sattumise eest.

Pooleaastase arutamise järel teatas linnavalitsus lasteaiale liikluskomisjoni seisukohale viidates otsusest soovitud liiklusmärke mitte paigaldada.

Abilinnapea Urmas Sepa allkirja kandvas kirjas väidetakse, et keeldumise põhjuseks on asjaolu, et linnasisene sõidukiirus on piiratud, Smuuli tänav on valgustatud ja seal on olemas kõnniteed ning ka linnavalitsuse teostatud mõõtmise tulemused näitavad, et kõnealune ülekäigurada on normikohaselt valgustatud.

Kuressaare 5. lasteaia juhataja Monika Talistu peab aga liiklusmärkide kehva nähtavust probleemiks. “Kahtlemata on tegu väga intensiivse liiklusega tänavaga, juhid ei arvesta kiirustades lastega,” selgitas Talistu.

Abilinnapea Urmas Sepp ütles otsust Oma Saarele kommenteerides, et Smuuli tänava lasteaia ees asuv ülekäigurada on piisavalt nähtav ega vaja helkurtaustaga liiklusmärke.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 28 korda, sh täna 1)