Kuressaare linn laenab Nordea pangalt investeeringuteks 16 miljonit krooni

Käesoleva kuu alguses kuulutas Kuressaare linnavalitsus välja 16 miljoni krooni suuruse investeerimislaenu riigihanke, mille võitis Nordea panga Eesti filiaal.

Linnavalitsuse rahandusnõunik Mai Takkis ütles Oma Saarele, et üldse laekus kolm pakkumist. “Need pakkumised tegid Sampo pank, Hansapank ja Nordea panga Eesti filiaal,” märkis ta ja lisas, et kõik kolm pakkumist kvalifitseeriti, mis tähendab, et vastasid laenuhanke tingimustele.

Seekordse Kuressaare linna laenuhanke ainukeseks tingimuseks on muutuv intressimäär – kolme kuu Euribor (s.o Euroopa Keskpanga noteeritav euro baasintressimäär) – pluss pakkuja-poolne intress.

“Kõige soodsamaks osutus Nordea panga Eesti filiaali pakkumine, mis oli kõige madalam. Nordea panga pakkumisel lisandus kolme kuu keskmisele Euriborile veel pakkuja intress 0,25%,” selgitas Mai Takkis ja lisas, et 14. detsembri seisuga oli kolme kuu Euribor, mis muutub, 4,941%.

Infoagentuuri Reuters andmetel oli esmaspäeva ennelõunase seisuga kolme kuu Euribor aga mõnevõrra juba tõusnud, moodustades 4,949%.
16 miljoni krooni suurust laenu kasutab Kuressaare linn käesoleva aasta investeeringute katteks.

Laen on võetud 10 aastaks ja selle tagasimaksed algavad eeloleva aasta alguses kord kuus võrdsete põhiosamaksetena.

Esmaspäeval toimus ka linnavalitsuse erakorraline istung, kus laenuhanke tulemused kinnitati. Mai Takkis ütles, et laenuleping kirjutatakse alla käesoleva aasta viimasel päeval, s.o 31. detsembril.

2008. aastal kavatseb linnavalitsus veel välja kuulutada laenuhanke 29 miljonile kroonile ja kogu see summa läheb järgmise aasta investeeringute katteks.

Linnavalitsuse rahandusnõuniku sõnul on eeloleva aasta laenuhange kavas korraldada kahes etapis, kusjuures esimene neist kuulutatakse välja kohe aasta alguses, teine aga aasta lõpupoole.

Oktoobrikuu alguses kuulutas linnavalitsus välja 45 miljoni krooni suuruse rahvusvahelise laenuhanke. Selle kohaselt pidi laenuvõtmine toimuma kahes etapis: 16 miljonit sel aastal ja ülejäänud 29 miljonit krooni 2008. aastal.

See esimene laenuhange aga ebaõnnestus, kuna tookordsed pakkumised ei vastanud hanke tingimustele ega ka linna võimalustele.

Seepärast kuulutaski Kuressaare linnavalitsus detsembrikuu alguses välja uue hanke, vähendades laenusummat 45 miljonilt kroonilt 16 miljonile ja muutes laenutingimusi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)