Kuldmikrofoni sai Hubert Velderman

Kuldmikrofoni sai Hubert Velderman

 

Eile, Eesti Ringhäälingu 81. sünnipäeval tunnustati Kuldmikrofoniga eesti vanimat tegevraadioajakirjanikku Hubert Veldermanni (79), kes saarlastest raadiokuulajaile ja televaatajailegi aastakümneid teada-tuntud.

Laupäeva hommikul kell 8 astub kogenud halloomees (nagu muiste raadiomehi kutsuti) saatejuhina kuulajate ette Kuku raadio (Kuressaares 100,6 MHz) viiesajandas (!) “Meretunnis”. Meri ja meremehed ongi peamiseks põhjuseks, miks Hubert Veldermannile Saaremaa nii omaseks saanud on. Eestimaa suurimal saarel on ta saateid käinud tegemas kümneid ja kümneid kordi.

“Tegin Saaremaalt mitu “Kodukandilugu” nii raadiole kui telele. ETV-s oli minu partneriks tol ajal juba tuntud telenägu Mati Talvik. Ka “Meretundi” tehes ei pääse ma kuidagi mereriigist Saaremaast mööda. Alles hiljaaegu tegin telefoniintervjuu mereajaloolase Bruno Paoga. Tahan teda ka oma juubelisaate jaoks merekultuuri teemadel küsitleda,” teavitas õnnelik Kuldmikrofoni omanik.

Saaremaalt on populaarne reporter põiganud väikesaartelegi. Abrukal on ta mitu korda usutlenud kirjanikke Ülo ja Jüri Tuulikut. “Mäletan, kuidas Ülo luges mulle ühe suure kadaka all ette romaani “Sõja jalus” käsikirja,” tuletas reporter ühte meretagust käiku meelde.

Eesti Raadios on Veldermann toimetanud populaarset RAMETO-t, teinud saatesarja “Mehed mitme tahuga”, olnud uudistesaadete (“Päevakaja”) toimetaja.

Hubert Veldermann on kaheteistkümnes Kuldmikrofoni laureaat. Samasuguse autasu on veel saanud Lembit Lauri, Anne Erm, Harri Tiido, Vello Lään, Enn Eesmaa, Fred Jüssi, Valter Ojakäär, Helgi Erilaid, Vahur Kersna, Erki Berends ja Riina Eentalu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 50 korda, sh täna 1)