Juhtkiri: Viiekümneselt lasteaiakasvatajaks

Juhtkiri: Viiekümneselt lasteaiakasvatajaks

 

Just nii võib kokku võtta Veeve loo, kes läbis Saaremaa õppekeskuse projekti “Uus võimalus tööturul”. Selle tulemusel sai kauaaegsest kauplusejuhatajast lasteaiakasvataja abi. Projekt oli suunatud üle 50-aastastele töötutele ning fakt, et 83% osalenutest endale töö leidis, oli korraldajatelegi ilus üllatus.

Tulemus näitab seda, et enam pole tööturul hinnas vaid noored ja kaasaegse ülikooliharidusega spetsialistid, kohusetunne ja kogemused on see, mida järjest enam oluliseks peetakse. Paraku ei paku tööandjad tihtipeale selle eest konkurentsivõimelist palka.

Kui töötasust maha arvestada veel transpordikulud, mida võib kuus neljakohalise numbriga mõõta, ning maaliinide bussiliikluse ajagraafik on sobimatu, jääbki osa inimesi tööturult kõrvale.

Koduseinte vahelt välja tulla on aga järjest raskem. Töötuse ühe olulise põhjusena on välja toodud just eneseusu kadumist keskealistel. Seetõttu on projektis osalenute julgus uuesti alustada kiiduväärt ning ehk motiveerib see teisigi sarnastest koolitustest osa võtma.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 10 korda, sh täna 1)