Angla tuulikuid hakkab rentima Angela Alliksoon (1)

Angla tuulikuid hakkab rentima Angela Alliksoon

 

Leisi vallavalitsus otsustas eile Saaremaa ühe populaarsema turismiobjekti Angla tuulikud anda rendile ettevõtja Angela Alliksoonile. Vallavalitsusele tehti kaks pakkumist. Vallavanem Ludvik Mõtlepa sõnul sai kasutusvaldusesse andmisel kaalukeeleks aastatasu ehk rendi suurus.

“Mõlemad projektid olid üsna võrdväärsed. Angela Alliksooni trumbiks oli rendihind,” märkis vallavanem Ludvik Mõtlep.

Vallavalitsuse liikmed hindasid ka osalejate visioone tuulikukompleksi arendamiseks ja majandamiseks ning pakkujate kogemusi turismimajanduse valdkonnas.

“Nüüd hakkame võitjaga läbirääkimisi pidama. Lepingu sõlmimiseks on aega üks kuu. Kui Alliksoon jääb tingimustega nõusse, siis sõlmime nota-riaalse lepingu. Pärast lepingu sõlmimist saab arendaja Anglas tegutsema hakata,” teavitas vallavanem.

Rendihinnast ei soostunud vallavanem rääkima. Varem on ajakirjandusest läbi käinud, et vallavalitsus soovib aastatasuks vähemalt 25 000 krooni. Endine rentnik maksis vallakassasse aastas 16 000 krooni.

“Meie tahaksime näha, et turist leiaks tuulikute juures ka tegevust. Unikaalsed arhitektuurimälestised ei tohiks olla üksnes vaatamiseks ja imetlemiseks. Huvilistele võiks seal mingisugust tegevust pakkuda. Sellega peaks nüüd arendaja tegelema hakkama. Kõik tuuleveskid nõuavad remonti, üks vähem, teine rohkem. Tore, kui vähemalt üks neist ka teravilja jahvatama hakkaks,” arutles Ludvik Mõtlep.

Oma Saare andmeil oli konkursil teiseks osalejaks ettevõtja Alver Sagur.
Angela Alliksooniga, Panga puhkemaja perenaisega, Oma Saarel eile õhtul kahjuks ühendust saada ei õnnestunud. Mida Angla tuulikute uus arendaja tuulikumäel kõigepealt ette võtab, sellest edaspidi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 103 korda, sh täna 1)