Lümanda kooli hoolekogu tahab lõpetada poe juures purjutamise (2)

Lümanda põhikooli hoolekogu soovib vallavõimudelt abi Lümanda kaupluse juures purjutavate kodanike korralekutsumiseks.

Lümanda põhikooli hoolekogu saatis Lümanda vallavolikogule järelpärimise, kus palutakse leida lahendus lõpetamaks Saaremaa tarbijate ühistu Lümanda kaupluse territooriumil avalik alkoholi tarbimine.

“Me tahame, et meie lapsed saaksid parima hariduse ja jõuaksid elus edasi, aga poe juures antakse eeskuju, et hakkama võib saada ka saab päev otsa õlut juues ilma midagi tegemata,” ütles Oma Saarele Lümanda põhikooli hoolekogu esimees Inga Aavik.

Kooli hoolekogu esimees rääkis, et avalik alkoholi pruukimine kooli vahetus läheduses paikneva kaupluse juures algab juba hommikul kell kaheksa. “Kui lapsed koolist tulevad või kui kooli lähevad, siis on poe juures teatud kontingent, kes seal pidevalt alkoholi tarbib ning lastele negatiivset eeskuju näitab,” osutas Aavik.

Inga Aaviku sõnul on avaliku korra tagamine kaupluse juures olnud päevakorral juba pikemat aega, kuid seni pole vald probleemi lahendamiseks midagi ette võtnud. “Vallast on mulle öeldud, et seda probleemi ei saa lahendada. Samas ei ole nad selleks ka midagi teinud,” lausus Aavik. “Ootame, et vallavolikogu võtaks probleemi suhtes vähemalt oma seisukoha, siis teame, mida teha ja kuhu edasi pöörduda.”

Lümanda vallavolikogu esimees Riho Niit tunnistas probleemi alkoholi avaliku tarbimisega kaupluse juures. “See on delikaatne teema, sest kui me hakkame kõvasti sanktsioone rakendama, siis on meile mõista antud, et STÜ ei pea Lümandas poodi pidama,” selgitas Niit.

Volikogu esimehe hinnangul saaksid olukorra parandamiseks palju ära teha ka Lümanda elanikud, kui nad oleksid avaliku joomise suhtes rohkem sallimatud. Riho Niidi sõnul üritab vallavolikogu kolmapäeval siiski probleemile mingi lahenduse leida.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)