Päkapikumüts otse muuseumist

Päkapikumüts otse muuseumist

 

Neljapäeval olid Kuressaare 1. lasteaia lapsed oodatud linnuse näitusesaali, kus õmblejanna Pille Kakkum viis lastele läbi kaks muuseumitundi vanade õmblusmasinate keskel.

Lasteaia juhataja asetäitja Külli Poom ütles, et koostöö muuseumi ja lasteaia vahel on juba paar aastat päris hea. Kokku on lepitud, et kui linnuses on mingi vahva näitus, siis muuseumi kultuurharidustöö osakonna juhataja Raul Salumäe annab lasteaiale teada. Ja praegu ongi linnuses nii nukkude näitus kui ka vanade õmblusmasinate näitus.

Koostöö tihenes Poomi sõnul eelmisel aastal, kui giidiõpilased tegid muuseumipäeval lastele muuseumis ringkäigu.

Pille Kakkum jõudis mõlema õppetunni ajal õmmelda ühele lapsele päkapikumütsi. Uhked mütsid said endale Kermo Pea Mõmmirühmast ja Steven Tiirik Pokurühmast.

Saaremaa muuseumi direktor Endel Püüa ütles Tarmo Paasi õmblusmasinate kogu näituse avamisel, et oleks väga tore ja teretulnud, kui õmblejad ja õmblusfirmad näeksid selles näituses vahvat reklaamivõimalust.

Näituse avamisel viibinud Pille Kakkum oli ideega päri, ja mis siis veel võiks advendiajaga kokku käia kui mitte päkapikuriiete õmblemine.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 61 korda, sh täna 1)