Krimi

Krimi

 

Laupäeva, 15. detsembri hommikul kell 10.30 edastati politseile teade, et Kuressaare linnas Marientali teel on Olerexi tankla juures sõiduauto kraavis katuse peal.

Sündmuspaigale rutanud politseipatrull tegi kindlaks, et Mazda 323 oli lauges kurvis sõitnud paremale teelt välja kraavi ja paiskunud üle katuse. Autost veidi eemal leiti Mazda juhi, 1976. aastal sündinud Diana surnukeha.

Politsei teatel on surnukeha saadetud kohtumeditsiinilisse ekspertiisi. Liiklusõnnetuses hukkunud isik oli vastava kategooria juhtimisõigus, alkoholijoobe olemasolu on kontrollimisel.

Liiklusõnnetuse täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks alustab politsei kriminaalmenetlust. Esialgsetel andmetel võis traagiliselt lõppenud liiklusõnnetuse põhjustada suur kiirus, halvad teeolud ja kinnitamata turvavöö.

Tabati joobnud juhte

15. detsembril kell 15.33 helistati politseisse ja anti teade, et Kuressaares Tooma poe parklas seisab sõiduauto Moskvitš (reg. nr 833 AAP), mille juhil on joobetunnused. Politseipatrull tabas nimetatud sõiduki Pikal tänaval.
Mootorsõiduki roolis oli 1974. aastal sündinud Margo. Kuna mehel oli sama õigusrikkumise eest kehtiv karistus, siis nüüd karistatakse teda kriminaalkorras.

Kuressaare politseijaoskonna komissar Aare Allik ütles, et tal on hea meel nende kodanike üle, kes ei jää õigusrikkumiste suhtes ükskõikseks. “Need inimesed ei lepi meie teedel ja tänavatel toimuvate korrarikkumistega,” märkis ta. “Nad leiavad endas kodanikujulgust kõikidest õigusrikkumistest kohe ka politseid teavitada.”

15. detsembri õhtul veidi enne kella kaheksat peeti Valjala alevikus kinni mootorsõiduk, mille roolis oli alkoholijoobes Velvo (s 1968). Kuna ka Velvol oli samasuguse õigusrikkumise eest kehtiv karistus, siis algatati tema tegevuse suhtes kriminaalmenetlus.

Reedel, 14. detsembril viis politsei Kuressaare–Kihelkonna maanteel läbi politseioperatsiooni. Selle käigus tabati kaks alkoholi pruukinud sõidukijuhti: 1952. aastal sündinud Karlo ja 1969. aastal sündinud Vladimir. Mõlema mehe suhtes on alustatud väärteomenetlust.

Purjutajast sõidukijuht põhjustas kaks avariid

Ööl vastu pühapäeva kell 00.48 teatati politseile, et hotellide Meri ja Rüütli vahelisel alal on pargitud sõiduautole sisse sõidetud, avarii põhjustaja on aga sündmuskohalt lahkunud.

Veidi hiljem laekus politseile veel ka teine teade, et sama sõiduk on Suur-Sadama tänaval sõitnud vastu kinnistu aeda. Seekord õnnestus politseipatrullil süüdlane Opel Vectra tabada. Kainenemisele toimetati 1976. aastal sündinud Albert ja 1974. aastal sündinud Koit.
Kumb neist sõidukiroolis oli, selgitab väärteomenetlus.

Puudusid talverehvid

Laupäeva õhtul kell 21.08 pidas politsei Valjala alevikus kinni mootorsõiduki, millel puudusid talverehvid. Sõiduki roolis oli 1971. aastal sündinud Mare.

Politseijaoskonna komissar Aare Allik ütles selle loo kommentaariks: “Praegusel ajal, mil ilmastikuolud väga kiiresti muutuvad, on lausa vastutustundetu sõita suverehvidega. Juht, kes seda teeb, peab andma endale selgelt aru, et oma sellise käitumisega seab ta ohtu mitte ainult enese elu ja tervise, vaid ka teiste kaasliiklejate elu ja tervise.”

Jõululaat tekitas segadusi

15. detsembril sai politsei korduvalt väljakutseid Kuressaare spordihoone juurde, kus peeti jõululaata. Ärritunud kodanikud teatasid, et spordihoone ümbruses on suur segadus parkimisega – inimesed olevat nii ülbed, et pargivad kõnniteedel ja lausa keelumärgi all.

Purjus tütarlaps püüdis end vanemaks teha

Ööl vastu laupäeva toimetati Kuressaare politseijaoskonda joobnud alaealine tütarlaps, kes ööklubisse pääsemiseks esitas turvatöötajale võõra dokumendi. Sündmuse asjaolud on kontrollimisel, kuid politsei väitel on suur tõenäosus, et tütarlapse käitumise suhtes alustatakse kriminaalmenetlust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 37 korda, sh täna 1)