KG võrkpallurid loodavad sõita MM-le

Eesti koolispordi liidu katsevõistluste tulemusena teenis Kuressaare gümnaasiumi poiste võrkpallivõistkond pääsme rahvusvahelise koolispordi liidu korraldatavale koolide maailmameistrivõistlustele.

Üle kahe aasta korraldab rahvusvaheline koolispordi liit kümnel eri alal meistrivõistlusi, mida peetakse koolide maailmameistrivõistlusteks. Võrkpallis on Eestit Itaalias Caligaris esindama valitud Kuressaare gümnaasium. Kokku kutsutakse osalema 32 riigi esindused. Kuressaare gümnaasium osales ka eelmistel taolistel võistlustel, mis toimusid 2005. aastal Horvaatias. Tookord naasti 21. kohaga maailma gümnaasiumide seas.

Sõit Itaaliasse tähendab võistkonnale aga vajadust hankida ligi 200 000 krooni suurune summa. Treener Gabriel Sepa sõnul püütakse vastav summa 13 inimese Itaaliasse lähetamiseks leida. Pöördutud on mitme fondi poole ning oma osa tuleb maksta ka võistlejatel endil. Sepa kinnitusel loodetakse ka sponsorite peale, kellelt peaks arvestuste kohaselt tulema üle 75 000 krooni.

“Summa, mis meid Itaaliast lahutab, on suures laastus sponsorite osalusena ettenähtud osa,” rääkis Sepp. Läbirääkimised võimalike toetajatega on treeneri sõnul alles algusjärgus, kuid praeguseks on mõni oma nõusoleku juba andnud. Sepa kinnitusel on igasugune abi maailmameistrivõistlustele sõiduks teretulnud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)