Disain on kõikjal

Disain on kõikjal

 

Reedel avas disainiaasta projektijuht Riin Kranna-Rõõs Kuressaare Raegaleriis läbi terve Eesti rännanud rändnäituse “Disain tuleb külla”.

Ligi poolteist aastat tagasi sai kokkulepe tehtud, et detsembris tuleme Saaremaale, rääkis Kranna-Rõõs näituse jõudmisest Raegaleriisse. “See näitus on olnud igas maakonnas, nii riigikogus kui Kumus, kaubahallides, raamatukogudes… Viimane koht, kuhu näitus jõudis, on aga lausa loodud selle jaoks. Toob näituse võlu eriti hästi esile,” ütles disainiaasta projektijuht.

Selle väljapaneku eesmärk on tutvustada ja teadvustada eesti disaini olemasolu – nii seda, mis on olnud, kui ka seda, millega hetkel tegeletakse. “Disain mõjutab meid märkamatult ja pidevalt,” ütles Kranna-Rõõs. “Näiteks kohvitass. See, millist eset inimene pidevalt kasutab, näitab tema sidet sellega. Seos võib olla isiklik, aga oluline on ka kasutamise mugavus ja eseme otstarbekus. Kui disain on saavutanud selle, et esemega tekib side, siis on ta saavutanud oma eesmärgi.”

Tarbekunsti- ja disainimuuseumi abiga koostatud Eesti esimene disaini ülevaatenäitus annab disaini jaoks edasiviivate koosluste ja võimaluste näidetest pildi, kus tootja ja disainer on leidnud hea ühise keele. Kui paljud siis tegelikult teadvustavad, et Tallinna kilude karp ja Aura pudel on head disaininäited, või et näituse tinglikuks alguseks valitud Lutheri vineerikohver oli olulise tähtsusega Eesti disaini maailma viimisel?
Näitus jääb avatuks kuni 27. jaanuarini.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)