Sambafestivali korraldajad: võtame aastaks aja maha (6)

Sambafestivali korraldajad: võtame aastaks aja  maha

 

Kaheksa aastat toimunud noortele suunatud suvine suurüritus Kuressaare sambafestival jääb 2008. aastal ilmselt ära, kui ei leita inimest, kes suudaks senise projektikirjutaja Renate Pihli töö enda kanda võtta.

Kuressaare sambafestivali projektikirjutaja Renate Pihl kommenteeris oma kõrvalejäämist ja ka kogu festivali praeguse seisuga ärajäämist nõnda: “Festivali toimumise aeg on juulikuu, mil on teatavasti kõige magusam puhkuseaeg.

Nii on see ka minu jaoks – olles festivali korraldanud kahel järjestikusel aastal oma ametliku puhkuse ajast, otsustasin järgmisel aastal oma suveplaane teisiti korraldada. Üksnes motivatsioonis ei ole kindlasti küsimus. Samas tuleb kurvalt tõdeda, et meie kohalikke tantsulapsi ja -huvilisi on sambafestivali tantsulaagris viimastel aastatel erinevatel põhjustel üsna vähesel arvul osalenud…”

Varem sambafestivali projektikirjutamisega tegelenud Tiia Leppik selgitas, et oleks vaja leida inimene, kel oleks võimalik panustada festivali korraldamisse terve aasta. Seni ei ole sellist inimest leitud. “Isiklikult kahjuks n-ö näpuga näidata kellegi suunas ei oska, muidu oleksin seda juba teinud,” kommenteeris Renate Pihl vajadust leida projekti kirjutav inimene.

Maire Leedo Kuressaare Revalia tantsukoolist märkis, et otsus sambafestivali 2008. aastal mitte korraldada oli senistel tegijatel üksmeelne. “Võiks küll puhata ühe aasta, aja maha võtta, vaadata, kas on nõudlust ürituse järele,” võttis ta seniste korraldajate mõtted kokku.
Renate Pihl väitis, et ürituse korraldamine on toimunud koostöö põhimõttel, seega on korraldajatel olnud kanda võrdne roll.

Tervik toimib siis, kui terviku osad toimivad. Kui aga keegi välja langeb, siis konkreetsel juhul tähendab see sambafestivali mittetoimumist.

Kuressaare linna kultuurinõuniku kohusetäitja Lindia Lallo kinnitas Oma Saarele, et linnavalitsuseni on tõepoolest jõudnud info, et sambafestival ei toimu, vähemalt ei korralda seda need vedajad, kes üritusega seni on tegelenud. Ta lisas aga, et oleks kurb, kui selline värvikas üritus päris ära jääks. “Kindlasti tuleks arutada ja mõelda, mil moel festival jätkuda võiks,” märkis Lallo.

Esimene Kuressaare sambafestival toimus 1999. aastal. See oli mõeldud eelkõige just võistlustantsijatele. Nagu ürituse nimigi ütleb, oli tol ajal tegu sambatantsu ja -stiili keskse festivaliga, mis püüdis tuua natukenegi rohkem päikest ja sära meie põhjamaisesse suvesse. Nüüdseks on ettevõtmisest kujunenud juba midagi enamat kui ainult sambatantsu festival.

Sambafestivali projekti on olnud kaasatud erinevaid organisatsioone: MTÜ Saarepiiga Koolitus, Kuressaare Revalia tantsukool, Semiir, Kuressaare Kultuurivara ja KG huvikool Inspira.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 94 korda, sh täna 1)