Saare koidulaulik saavutas üleriigilisel võistlusel teise koha (1)

Saare koidulaulik saavutas üleriigilisel võistlusel teise koha

 

Üleeile Pärnus toimunud 11. vabariiklikul noorte etlejate konkursil “Koidulauliku valgel” saavutas Saaremaa neiu Marian Heinat (pildil) vanemas vanuseastmes teise koha.

Põhikooli osas võistles 7 etlejat, gümnaasiumi osas 11. Kummaski vanuseastmes andis žürii välja kolm preemiat. Saaremaad esindanud
SÜG-i 11. klassi õpilane Marian Heinat sai vanemas vanuseastmes teise koha.

Kõiki etlejaid hindas žürii koosseisus näitleja Siina Üksküla, raadioajakirjanik Mari Tarand, Koidula gümnaasiumi direktor Rein Eglon, Pärnu haridusameti esindaja Silvi Murulauk ja Koidula muuseumi juhataja Margot Lepp.

Esikoha vääriliseks tunnistati Rakvere reaalgümnaasiumi 11. klassi õpilane Jürgen Gansen. Noorema vanuseastme võit läks Sillamäe põhikooli 7. klassi õpilasele Villu Pilvarile.

Igal aastal on lisaks L. Koidula paladele esitatud ka mõne teise autori loomingut. Sel aastal oli teiseks autoriks P.-E. Rummo.
Koidula gümnaasiumi huvijuhi Aira Petersoni sõnul on repertuaar sellel võistlusel alati olnud väga huvitav.

“Igal aastal on ka Koidula loomingust järjest uusi ja uusi leide. On esitatud nii luulet kui ka katkendeid näidenditest ja tema kirjadest,” lisas ta.
Finaalvõistlusele Pärnus pääsevad maakondade parimad, lisaks esindajad neljast suuremast linnast – Tallinnast, Tartust, Viljandist ja Pärnust endast.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 80 korda, sh täna 1)