Rikkaim britt elas ligi 1000 aastat tagasi

Rikkaim britt elas ligi 1000 aastat tagasi

 

Hiljuti koostati Suurbritannias nimekiri 250-st kõige rikkamast inimesest, kes kunagi on Briti saartel elanud.

Nimekirja koostajad panid ajaloolistele dokumentidele toetudes esikohale Prantsusmaalt pärit Alan Rufuse (pildil), mehe, kes elas aastail 1040–1093. Rufus on legendaarse kuninga William I Vallutaja (William I the Conqueror, elas 1028–1087) vennapoeg.

Talle kuulus ligi 250 000 aakrit (ligikaudu 100 000 hektarit) maad, mis võimaldas tal kontrollida ligi 7% Briti saarte tookordsest sisemajanduse koguproduktist (SKT). Kui see tänapäeva vääringusse ümber arvutada, siis saame Rufuse varanduse suuruseks 81,3 miljardit Inglise naela (s.o ligikaudu 1 triljon 756 miljardit Eesti krooni).

Võrdluseks olgu kohe ära toodud, et praegu elavatest inimestest on ajaloo rikkaimate brittide nimekirjas kõige kõrgemal positsioonil Indiast väljarännanud Lakshmi Mittal. Tema varanduse suuruseks on 19 miljardit naela (s.o u 410,4 miljardit krooni). See varandus võimaldas tal haarata tagasihoidliku 20. koha.

Idabloki riikidest Suurbritanniasse elama asunud isikutest osutus kõige rikkamaks Roman Abramovitš. Temale kuulus rikkurite pingereas auväärne 59. koht.

Suurbritannia ajaloo kõige rikkamaks naiseks on nimekirja koostajate arvates Akvitaania ja Gaskoonia hertsoginna Eleanor (1122–1204). See naine, nagu ka Rufus, oli pärit Prantsusmaalt, kuid tast sai kuningas Henry II abikaasa. Sellest abielust sündis kaks poega, kellest samuti said Inglismaa tuntud valitsejad – Richard Cœur de Lion (Lõvisüda) ja John sans Terre (Maata).

Tänapäeva vääringusse ümber arvestatuna oli Elea-nori varanduse suuruseks 10 miljardit naela (umbes 216 miljardit krooni), mis annab talle rikkurite nimekirjas 69. koha.

Ajaloo kõige rikkamate brittide nimekirja koostajad väidavad, et kaasaja ühiskonnas on selliste erakordselt rikaste inimeste nagu Alain Rufus tekkimine võimatu. Et aga lohutada täna elus olevaid miljardäre, tuletavad nimekirja koostajad meelde, et tänapäeva rikastel on elu palju turvalisem kui nende eelkäijatel.

Nagu eelpool öeldud, koosneb Suurbritannia ajaloo rikkurite nimekiri 250 inimesest, vähemalt 29 neist surid vägivaldset surma, kusjuures neist omakorda üle poole kaotas elu tapalaval.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)