Maret Pank valiti vastloodud tuletorni seltsi juhatusse

Maret Pank valiti vastloodud tuletorni seltsi juhatusse

 

Kolmapäeval asutati Eesti Tuletorni Selts, mille juhatusse valiti saarlane Maret Pank, kes on Soome ja Eesti ühisprojekti “Tuletornid turismitooteks” Eesti koordinaator. Seltsi juhib Tiit Einberg Eesti meremuuseumist.

Pank tundis heameelt, et asutajaliikmete seas olid veeteede amet, muinsuskaitse amet, paljud vallad ning Saaremaalt veel Kaarma valla esindus ja Laidunina selts.

Vastloodud seltsi eesmärgiks on säilitada ja korrastada neid unikaalseid ehitisi ja muuta võimalikult palju tuletorne inimestele ligipääsetavaks. Praegu asuvad ainsad külalistele avatud tuletornid Hiiumaal Kõrgessaare vallas.

Maret Panga sõnul võiks igal saarel olla avatud tuletorn, kus inimesed saavad vaadet nautida ja miks mitte ka kõhu täis süüa ja üritusi korraldada. Praegune Eesti tuletornide uudistajate arv, ligikaudu 40 000–60 000 inimest aastas, peaks Panga arvates hakkama aasta-aastalt jõudsalt suurenema.
Pank loodab, et inimesed ühinevad äsjaloodud seltsiga aktiivselt ja tõi näite, et Soomes on taolisel ühendusel liikmeid üle 400.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 74 korda, sh täna 1)