Lümanda koolis kuulutati välja jõulurahu (4)

13. detsembril, luutsinapäeval, on Lümanda põhikoolis tavaks kuulutada välja jõulurahu. Nii ka sel aastal. Ehitud kuuse all kõlasid kaunid jõululaulud ja direktor Tiina Talvi kuulutas koolis välja jõulurahu. Kõikidele klassidele kinkis ta küünla, et jaguks valgust ja soojust kõikjale, ka südameisse, et oleks rahu ja peaksime meeles ka neid, kel elus pole kõik just nii hästi läinud.

Päev varem tunnustati koolis oma tegevusega vabariigis ja maakonnas silmapaistnud õpilasi ja õpetajaid.

Sügisel kuulutas Euroopa Parlamendi infobüroo Eestis teistkordselt välja joonistusvõistluse, 4–10-aastased lapsed joonistasid teemal “Aastaajad meie Euroopa kodus”. Saaremaad esindas Lümanda põhikool. Õpetajate Külli Lindau ja Pille Jõgi esitatud õpilastöödest jõudsid vabariiklikule näitusele Kätlin Kase, Martin Õunapi, Mihkel Kiksi, Marie-Elis Kuivjõe ja Elis Armuandi tööd.

Ligi 200 koolist-lasteaiast laekunud 2500 joonistuse hulgast valiti välja 26 parimat ning neid töid on juba avaldatud erinevates väljaannetes – Tähekeses, Euroopa Parlamendi kalendris.

Nende 26 parema hulka valiti ka Kätlin Kase töö “Mänguväljakul”. 7. detsembril toimunud autasustamisel ja näituse avamisel käis Kätlin koos juhendaja Pille Jõgiga. Kooli jõudis veel teisegi üleriigilise joonistusvõistluse autasusid – keskkonnaministeeriumi poolt sügisel korraldatud keskkonnateadlikust tõstva ja reostusevastase Osooni Ozzi parimate tööde hulka arvati Kristel Tikerperi ja Kristo Kallase tööd.

Kolmaski vabariiklik tunnustus oli direktoril üle anda. Lümanda kooli saabus tänukiri Eesti koolispordi liidult korraldatud spordipäeva “Reipalt koolipinki” eest. Tänukirja ja raamatu võttis vastu kooli kehalise kasvatuse õpetaja Urve Vakker.

Veel said tunnustuse osaliseks tublid sportlased Kaarel Mai, Hardo Niit, Helena Kuivjõgi, Arnold Teller ja Maarjan Rand. Tunnustati ka üleriigilisel õpilaste teaduskonverentsil edukalt esinenud noorteadlasi Anna Talvit, Ann Rauna, Liis Seppa, Anett Sirgot ning veel maakonnas ja koolis sisekergejõustiku võistlustel hästi võistelnud õpilasi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)