Kuressaare linna eelarve läks kolmandale lugemisele

Eilsel istungil lõpetas Kuressaare linnavolikogu 2008. aasta eelarve lugemise ja suunas selle kolmandale lugemisele. Linna eelarve tulude laekumise prognoos järgnevaks 12 kuuks on vägagi optimistlik, sest selle koostajad loodavad, et elanikkonna sissetulekute kasvutendents jätkub ka eeloleval aastal.

Järgmise aasta linnaeelarve kogumaht on 220 181 800 krooni, mis tähendab, et käesoleva aastaga võrreldes on eelarve suurenenud 14,3% võrra.

Eelarve peamise tuluallika, üksikisiku tulumaksu laekumise prognoos eelolevaks aastaks on 128 400 000 krooni, kasv käesolevaks aastaks kavandatud üksikisiku tulumaksu laekumisega võrreldes on 21,77%. Kuna aga käesoleval aastal laekub üksikisiku tulumaksu linnaeelarvesse kavandatust tõenäoliselt 7,1% enam, siis on 2008. aastaks planeeritud tulumaksu laekumise juurdekasv tegelikult mõnevõrra väiksem – 13,7%.

See tähendab, et Kuressaare linna maksumaksjate 2008. aasta prognoositav brutotulu, millelt arvestatakse linna kasuks tulumaksu, ületab ühe miljardi krooni suuruse summa.

Kuigi majandusanalüütikud ennustavad 2008. aastal Eesti majanduskasvu aeglustumist ja majanduse jahenemist, on linna järgmise aasta eelarve koostajad siiski optimistlikud ja lähtuvad sellest, et elanikkonna palgatõus jätkub.

Nii näiteks prognoositakse ärisektoris keskmiseks palgatõusuks 20%, haridus- ja kultuuritöötajate palgatõus järgmise aasta riigieelarves on ligi 18% ja linna järgmise aasta eelarve eelnõu arvestab munitsipaaleelarvest palka saavate töötajate keskmiseks palgatõusuks 15%.

Sellele lisaks on linnaeelarve projekti koostajad võtnud arvesse asjaolu, et tööhõive on Kuressaare linnas jätkuvalt kõrge. See optimistlik prognoos baseerub faktil, et praegu näiteks valitseb Kuressaare linna teenindussektoris isegi tööjõupuudus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)