JUHTKIRI: Mina pean sambat tantsida saama…

JUHTKIRI: Mina pean sambat tantsida saama...

 

Järgmine Kuressaares toimuv festival on raskustesse sattunud – seekord ei ole aga probleemiks rahaline, vaid inimressurss. Kui veel suvel kuulutati välja konkurss leidmaks sambafestivalile uut ja huvitavat nime, siis nüüd on kuulda, et festival võib üldse ära jääda.

Kuressaare sambafestivalist on saanud kaheksa aastaga üks suvise Kuressaare kaubamärke. Üritus on aastatega kasvanud mitmepäevaseks treeninglaagriks ning on inimesi, kes tulevad suvisele Saaremaale just selle festivali pärast.

Aga siia ongi koer maetud – kui esmane idee oli saare lastele mandrilt häid õpetajaid tuua, siis viimastel aastatel on tulemuseks hoopis see, et mandri noored on aktiviseerinud, saamaks osa Saaremaa festivalist ja odavamatest treeninguhindadest. Suvisest korraldajate usutlusest tuli välja, et just kohalike laste ja noorte passiivsus on pannud neid mõtlema, kellele ja milleks seda festivali tegelikult vaja on.

Kas leitakse sambafestivalile uus eestvedaja, kes suudab ka kohalikud tantsuhuvilised kodust välja meelitada? Meil on nii vähe tublisid tegijaid, et kui üks enam ei jaksa, satub ohtu kogu üritus. Kindlasti ei tohiks Saaremaa kultuurimaastikul kindla koha leidnud üritus ära jääda. Või äkki tahab Eesti Kontsert hakata korraldama üritust Saaremaa sambafestivali nime all?

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)