Kuressaare tänavate ohutumaks muutmiseks napib linnal raha (5)

Kuressaare tänavate ohutumaks muutmiseks napib linnal raha

 

Liiklusohtlik olukord Kuressaare tänavatel päädis hiljutise inimohvri nõudnud avariiga Aia tänaval. Linnavalitsus on puuduvatest kõnniteedest, tänavatel laiutavatest porilompidest ja kehvast tänavavalgustusest tingitud probleemidest teadlik, kuid väidab, et hetkel puuduvad olukorra parandamiseks nii raha kui ka tehnilised vahendid.

Mitmel Kuressaare tiheda liiklusega tänaval (näiteks Aia, Talve, Pihtla tee) puuduvad suures osas kõnniteed, mis muudab seal liiklemise jalakäijatele ohtlikuks just sügisesel ajal, kui teeservi palistavad lahmakad veelombid.
Kuressaare abilinnapea Urmas Sepa sõnul on kõnniteeteemaga tegeletud ning tegeletakse ka edaspidi. “Siiani on lahendus jäänud kahe olulise punkti – rahalise küsimuse ja tehnilise probleemi taha,” selgitas Sepp.

“Meil on olemas plaanid ja arengukavad sademete teelt ära juhtimiseks ja kõnniteede ehitamiseks, aga me peame need viima kooskõlla ka torustike eest vastutavate inimestega,” rääkis Sepp ning lubas konkreetseid tärmineid välja käimata, et lahendus vähemalt mingis osas saabub lähitulevikus.

Abilinnapea sõnul on arutatud võimalust paigaldada ajutiselt Aia tänavale jalakäijaid sõiduteest eraldav sarnane kiviplokkide rida nagu on Tallinna tänava Selveri-poolses otsas. “Tehniliselt on see võimalik, aga me ei leidnud tänavu tegijat,” kommenteeris Sepp. Järgmiseks aastaks tema sõnul plaane veel tehtud ei ole.

Kas 2010. aastaks planeeritud Aia tänava pikenduse rajamisega kaasneb ka ülejäänud tänava rekonstrueerimine, ei osanud Urmas Sepp eile öelda. “Kõik oleneb, kas selleks raha leitakse,” märkis Sepp, kelle hinnangul läheks terve tänava remont maksma kümneid miljoneid kroone.

Kõnniteede puudumist Aia tänaval peab tõsiseks probleemiks seal kandis elav Toomas Keidong. “Mida rohkem tekib linnatänavatele autosid, seda teravamaks muutub probleem,” viitas Keidong. “Kui kõnniteede ja ülekäiguradade suhtes midagi kiiremas korras ette ei võeta, ei ole me kaugel hetkest, mil sündmused võtavad veelgi traagilisema pöörde,” arvas Toomas, kes ei pea situatsiooni ennast tervise- ja lapsesõbraliku linnana reklaamivale Kuressaarele sobilikuks.

Linnainsener Madis Pihel on varem Oma Saarele kinnitanud, et ülekäigurada on plaanis teha Vahtra ja Aia tänava ristmikule. Urmas Sepa sõnul sünnib see tuleval aastal, tänavu jõutakse ära parandada selle ristmiku tänavavalgustus.

Kuressaare politseijaoskonna komissar Aare Allik tõdes, et ainult kõnnitee puudumine ei ole nii suur probleem. “Halb on aga, kui mitu liiklusõnnetuse toimumist soosivat asjaolu esinevad ühekorraga,” ütles Allik, tuues näiteks olukorra, kus puudub tänavavalgustus, tegemist on intensiivse liiklusega teelõiguga, teel või teeserval on poriloigud, ilmastik on halb, väljas on pime, kõnnitee on küll välja ehitatud, kuid selle laius ei taga jalakäijatele ohutut liiklemist, jalakäijatel puudub helkur, juhi poolt on valitud vale sõidukiirus.

Alliku sõnul koostab Kuressaare politseijaoskond järgmise nädala jooksul ülevaate Kuressaare linna ja Saare maakonna suuremate asulate tänavavalgustuse kohta, et esitada teede omanikele (kohalik omavalitsus või riik) ettepanekud selle parendamiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)