Kuressaare linn sõlmib lepingu MTÜ-ga Saarpiko

Kuressaare linnavalitsus otsustas sel nädalal sõlmida lepingu puudega inimesi koondava mittetulundusühinguga Saarpiko.

Ühingule makstakse 48 500 krooni puudega ja toimetulekuraskustega isikute toimetulekut, sotsiaalset integratsiooni ning töötamist soodustavate sotsiaalteenuste arendamise ja osutamise kuludeks, teatas linnavalitsuse pressiesindaja.

MTÜ Saarpiko pakub lastehoiuteenust, sealhulgas puudega lastele nädalavahetustel ja õhtusel ajal, samuti ava- ja koduhooldusteenust – abi eakatele igapäevaeluga toimetulekul,  lemmikloomade eest hoolitsemisel, kütmisel, puude ladustamisel ning aiatöödel. Leping sõlmiti aastaks ning kehtib 1. jaanuarist 31. detsembrini 2008.

MTÜ Saarpiko toetamiseks tegi linnavolikogule ettepaneku ka linnakodanikukomisjon. Komisjoni esimees Laine Tarvis nentis, et MTÜ Saarpiko tegevus on olnud fantastiline ning neid inimesi, kes puudele vaatamata võtavad osa ühiskonnaelust, tuleb kindlasti toetada.

Tarvise sõnul on Saarpiko loodud Euroopa Liidu EQUAL programmi käigus käivitunud projekti HAPECO (puuetega inimeste tööühistud) raames ning selles töötavad puuetega inimesed, kes saavad tehtu eest minimaalset tasu, kui sedagi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)