Kohtus

Vargaplikad mõisteti tingimisi vangi

Eile mõistis kohus tingimisi vangi kaks õde, kes varastasid Kuressaare tootmishoonest toidukraami.

19-aastane Evelin ja 18-aastane Helerin, kes vargust toime pannes oli veel alaealine, tunnistati süüdi selles, et nad tänavu septembris tungisid kahel korral omavoliliselt Saaremaa tarbijate ühistu territooriumil asuvasse lukustatud tootmishoonesse, kasutades selleks elektroonilist võtit, mille vanem õde oli jätnud töölt lahkudes oma kätte. Tüdrukute toimepandud vargused avastati tänu turvakaameratele.

Tüdrukud varastasid toiduaineid (liha, koogid, maitseained) esimesel korral kogumaksumusega 566 krooni 93 senti ja teisel korral 1593 kr 50 senti.
Samuti tungisid nad teise ettevõtte ruumidesse ja võtsid sealt kaasa kommikarpe kogusummas 213 krooni 97 sendi eest.

Evelin tungis üksi veel viiel korral tootmishoone territooriumile, võttes sealt neljal korral kaasa toiduaineid ning 29. septembril kuus kaheliitrist õllepudelit Bock, ja sama päeva õhtul viidi minema veel 18 kaheliitrist õllepudelit, kokku varastati alkoholi 744 krooni eest.

Kohtus kinnitasid tüdrukud, et nad on kahjud hüvitanud.
Mõlemaid tütarlapsi on varem üks kord kriminaalkorras karistatud. Kohus mõistis Evelinile 8 kuud vangistust tingimisi kaheaastase katseajaga ja Helerinile neli kuud vangistust 18-kuulise katseajaga.

Mõlemad tüdrukud on kriminaalhooldaja järelevalve all, neil on kohustus käia tööl või võtta end tööbüroos arvele ning neil keelati alkoholi tarvitamine. Lisaks tuleb neidudel tasuda sunniraha.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)