Hoovialade korrastajad said toetust (4)

Teisipäeval otsustas Kuressaare linnavalitsus oma istungil anda lisaraha hoovialade korrastajatele, kes täitsid kõiki toetuslepingu tingimusi. Kuna taotlejaid, kes ka tegelikult töid plaanitud eelarve järgi ja vastavas mahus tegid, polnud palju, läks täiendavale jagamisele veel 150 000 krooni.

Kuressaare abilinnapea Kalle Koov ütles, et linna rahaga toetatakse neid majaomanikke ja ühistuid, kes on reaalselt oma hooviala korrastanud. “Linnapoolne toetusprotsent on hoovialade korrastamisel olnud 11,” mainis Koov, kelle sõnul on toetust saanud peaaegu kõik taotlejad.

“Neist, kes kevadel taotluse tegid, loobus osa just linnapoolse väikese protsendi tõttu,” sõnas abilinnapea, lisades, et seetõttu muutis nii mõnigi omanik oma esialgseid plaane ning tegi töid esialgu kavandatust vähem.
Üks omanik jäi aga rahast ilma seetõttu, et pidi projekti järgi teeaugud freesima ja asfaldiga täitma, kuid otsustas lõpuks vaid peenkillustiku kasuks.

Koov ütles ka, et on kuulnud siit-sealt arvamust, nagu peaks linnavalitsus toetuse saajaid enam kontrollima. “Linn vaatab küll üle projekti järgi tehtavad tööd, kuid ei korralda ehitusjärelevalvet,” märkis abilinnapea, lisades, et hoovialasid korrastatakse ikkagi ennekõike elanike endi raha eest ning linnapoolne toetus on sellele ainult väikeseks abiks.

Linn toetas sel aastal hoovialade korrastamist 250 000 krooniga, mis teeb ligemale veerand kõigi hoovialade remondiks kulunud summast. Linna tuleva aasta eelarvesse on planeeritud hoovialade korrastamise toetust Koovi sõnul juba 400 000 krooni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)