Linnaeelarve projektile laekus kuus parandusettepanekut

Homme läheb Kuressaare linna 2008. aasta eelarve projekt volikokku teisele lugemisele. Eile pärastlõunase seisuga oli laekunud kuus parandusettepanekut, millest vaid ühega linnavalitsus ei nõustunud.

Linnavalitsuse rahandusnõunik Mai Takkis ütles, et möödunud paari aastaga võrreldes laekus sel aastal linnaeelarve projektile parandusettepanekuid vähem.

“Üldjoontes on linnavalitsus kõigile nendele ettepanekutele oma nõusoleku andnud,” rääkis Takkis. “Välja arvatud üks, ja see puudutas Kuressaare kirikuõpetajast linnavolikoguliikme Anti Toplaane ettepanekut suurendada linnaeelarvest Laurentiuse kiriku ja Saueri oreli renoveerimiseks mõeldud rahasummat.”

Kõnealuses parandusettepanekus soovis Toplaan lisada Saueri oreli remondiks mõeldud 150 000 kroonile veel 50 000 krooni, sest oreli remondi põhiosa on kavandatud tulevasse aastasse. 2009. aastal on plaanis vaid oreli paigaldamine.

Mai Takkis märkis, et linnavalitsus seda Anti Toplaane muudatusettepanekut ei toetanud, kuna sel puudus viide tehtavate lisakulutuste katteallikale. “Pealegi lähtub linnavalitsus kirikute ja koguduste võrdse kohtlemise põhimõttest,” rääkis rahandusnõunik ja lisas, et 2008. aastal peaks kultuuriministeerium Laurentiuse kiriku ja oreli renoveerimiseks eraldama viis miljonit krooni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)